Dnia 09 maja uczniowie technikum logistycznego Zespołu Szkół w Chocianowie w ramach projektu „Kronoland”  – czyli społecznej odpowiedzialności biznesu  mieli okazję odwiedzić firmie Swiss Krono Sp. z o.o. w Żarach. Celem wizyty młodzieży było zapoznanie się z procesami produkcyjnymi, dystrybucyjnymi, magazynowymi, sprzedaży oraz logistyką jaka zachodzi w przedsiębiorstwie.

Kronopol jest jednym z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych Firma eksportuje do ponad 75 krajów na całym świecie min USA, Kanady, Chin, Japonii, i prawie wszystkich krajów europejskich W chwili obecnej oferta Kronopolu obejmuje produkty z branży meblowej, budowlanej i wykończenia wnętrz płyty wiórowe, MDF, OSB, płyty laminowane wiórowe i MDF, płyty szalunkowe, podłogi laminowane i panele ścienne, blaty robocze, parapety, listwy wykończeniowe.

Na początku naszej wizyty poprzez wypowiedź specjalistów oraz prezentację multimedialną zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa z obszarów takich jak transport, produkcja, magazynowanie, spedycja oraz bezpieczeństwo pracy

Kolejnym etapem naszej wizyty było zwiedzanie zakładu. Mogliśmy z bliska zobaczyć i dotknąć przekroje płyt pilśniowych, OSB, paneli podłogowych. Zwiedziliśmy hale produkcyjne, magazyny. Widzieliśmy produkcję paneli od przygotowania drewna do cięcia aż po wyrób końcowy i pakowanie. Zapoznaliśmy się ze strukturą transportu wewnątrz i na zewnątrz zakładu.

Na zakończenie wycieczki młodzież została zaproszona na poczęstunek oraz otrzymała od firmy upominki. Zostaliśmy przyjęci profesjonalnie przez specjalistów Kronopolu , a każdy szczegół dopięty był na ostatni guzik. To była interesująca edukacyjno-zapoznawcza wycieczka.