Archiwa

Miesięczne archiwum: Styczeń 2016

Archiwa

Zespół Szkół w Chocianowie to marka!

Na serwisie soundcloud.com można wysłuchać audycji wyemitowanej przez Radio Wrocław, w której m.in. Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie opowiada o ZS w Chocianowie i Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, o początkach kierunku technik mechatronik i monter mechatronik, o firmach z którymi współpracujemy, o możliwościach zatrudnienia absolwentów i o wielu innych sprawach związanych z ZS.

Zachęcamy do wysłuchania audycji – link.

Nowa formuła kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Chocianowie

W dniach 21 i 22 stycznia 2016 odbyły się pierwsze warsztaty praktyczne w ramach kształcenia dualnego oraz współpracy z firmą FEERUM S.A. z Chojnowa. Dwóch najlepszych uczniów technikum mechatronicznego – Michał Kołodyński i Paweł Sołowiej (klasa 3TA – grupa 1) – wyselekcjonowanych w trakcie zajęć zawodowych z kwalifikacji E.03 (Montaż Urządzeń i Systemów Mechatronicznych) pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych mgr inż. Macieja Piotrowskiego miało za zadanie wykonać montaż aparatów elektrycznych w szafie zasilającej.

Czytaj dalej Nowa formuła kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Chocianowie

Walentynki 2016 – konkurs

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs walentynkowy polegający na przesłaniu zdjęcia zakochanej pary (niekoniecznie oboje muszą uczęszczać do naszej szkoły). Zdjęcie, które uzyska jak najwięcej głosów w ciągu tygodnia od opublikowania ich na profilu Facebook’owym naszej szkoły zostanie nagrodzone biletem dla dwojga do kina Helios na dowolny film.

Czytaj dalej Walentynki 2016 – konkurs

Nasze piłkarki trzecie w Finale Strefy Legnickiej!

Zespół Szkół w Chocianowie był gospodarzem, rozegranych 20 stycznia, Finałowych Zawodów Strefy Legnickiej w halowej piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny, które rozegrały mecze półfinałowe i finałowe. Spotkanie zakończyło się zdobyciem trzeciego miejsca przez naszą drużynę.

Czytaj dalej Nasze piłkarki trzecie w Finale Strefy Legnickiej!

Praktyki w Austrii dla najlepszych, 2016

W ramach współpracy polsko-austriackiej koordynowanej ze strony Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej uczestniczyli  już po raz trzeci w projekcie praktyk zawodowych pn. „Praktyki w Austrii dla najlepszych”.

Czytaj dalej Praktyki w Austrii dla najlepszych, 2016

Szkolny wyjazd na narty (biegówki lub zjazdówki)

Wszystkich uczniów zainteresowanych sportami zimowymi, zapraszamy na wspólny wyjazd w góry (Szklarska Poręba, Jakuszyce).
Wyjazd odbędzie się w ostatnim tygodniu stycznia.
Wszystkich którzy chcą się nauczyć jazdy na nartach  (biegowych) lub doskonalić swoje umiejętności, prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli wychowania fizycznego w terminie do 20 stycznia.

Dodatkowe informacje:
Koszt wyjazdu to wydatek około 100zł (transport, wypożyczenie sprzętu, instruktor narciarstwa biegowego).
W cenę nie jest wliczony karnet na wyciąg!

Kolejne awanse naszych drużyn piłkarskich!

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, reprezentujący naszą szkołę w międzyszkolnych rozgrywkach halowej piłki nożnej, uzyskali awans do kolejnego etapu rozgrywek.

W zmaganiach w ramach półfinałów strefy legnickiej chłopcy, grający 7 stycznia w Lubinie, zajęli drugie miejsce a dziewczęta, dzień później w Górze, były bezkonkurencyjne zajmując miejsce pierwsze. Tym samym nasi zawodnicy zapewnili sobie udział w rozgrywkach finałowych strefy legnickiej, które odbędą się 20 stycznia w Chocianowie (dziewczęta) i 25 stycznia w Legnicy (chłopcy).

Czytaj dalej Kolejne awanse naszych drużyn piłkarskich!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem