Aktualności

Pomagamy Luce!

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele:

Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe ucznia naszej szkoły w walce z chorobą nowotworową. Luca Ikoniak jest uczniem klasy 3TAG. Obecnie dzielnie  walczy z chorobą.
Luca Ikoniak posiada konto imienne w Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” z siedzibą we Wrocławiu.
Jeśli chcielibyście udzielić wsparcia, dobrowolne kwoty można wpłacać na subkonto fundacji. Czytaj dalej Pomagamy Luce!

Mikołajki z e-sportem w ZS w Chocianowie

6 grudnia 2021r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie rozpoczęły się finałowe rozgrywki szkolnych zawodów FIFA22. Do zawodów przystąpiło 50 uczniów. Pierwsza faza zmagań to rywalizacja w 10 grupach. Z każdej grupy, w której rozgrywano mecze każdy z każdym, do kolejnej fazy awans uzyskiwało po dwóch najlepszych zawodników. Dalsza część rozgrywek to dwa etapy gier systemem pucharowym. W ten sposób w zawodach pozostało pięciu najlepszych graczy którzy aby wyłonić spośród siebie zwycięzcę musieli jeszcze rozegrać mecze każdy z każdym w grupie finałowej. Zmagania grupy finałowej odbywały się już 7 grudnia 2021r. Po dwóch dniach emocji i rozegraniu łącznie 125 meczy mogliśmy wreszcie poznać e-sportowego Mistrza Szkoły w FIFA22, został nim Mateusz Błauciak z klasy 2TA !!! Czytaj dalej Mikołajki z e-sportem w ZS w Chocianowie

Dla każdego coś słodkiego – czyli jak Zespół Szkół w Chocianowie świętował Mikołajki

Rokrocznie, 6 grudnia jest w naszej szkole niezmiennie dniem Mikołajkowej tradycji. Samorząd szkolny wraz z opiekunami p. Joanną Urban-Łabiak, p. Nadzieją Guzowską oraz p. Katarzyną Chudzińską i w tym roku aktywnie włączył się w przygotowanie Mikołajek. Od samego rana na korytarzach spotkać można było uczniów ubranych w czerwone stroje, w swetry ze świątecznym motywem, w czapkach lub rogach renifera na głowie. Na pierwszym piętrze stanęły choinki, przy których każdy mógł wykonać sobie zdjęcie z mini foto-budki. Z tej okazji dotarł do nas i sam Mikołaj wraz z sympatycznymi ,,Reniferkami” oraz workiem pełnym słodkości, którymi obdarowano wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.  Czytaj dalej Dla każdego coś słodkiego – czyli jak Zespół Szkół w Chocianowie świętował Mikołajki

„Praktyki w Austrii dla najlepszych – edycja X”

„Praktyki w Austrii dla najlepszych – edycja X” – projekt, który łączy przyjemne (piękne austriackie kurorty) z pożytecznym (płatny staż)!:

W dniu 30.11.2021r. w ramach współpracy polsko-austriackiej koordynowanej ze strony Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, uczniowie technikum organizacji turystyki uczestniczyli  w rozmowach rekrutacyjnych z doradcami EURES z Austrii, w ramach projektu praktyk zawodowych pn.  „Praktyki w Austrii dla najlepszych” Czytaj dalej „Praktyki w Austrii dla najlepszych – edycja X”

1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS odbyły się w naszej szkole działania ukierunkowane na  zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz profilaktykę w tym zakresie. Celem szkolnej akcji było także wykazanie się solidarnością w stosunku do ludźmi dotkniętymi tą chorobą.

Czytaj dalej 1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem