Aktualności

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Chocianowie w sprawie zmiany terminu ferii zimowych oraz Kalendarza Roku Szkolnego 2020/2021.

Komunikat nr 1/12/2020r.
Dyrektora Zespołu Szkół w Chocianowie
z dnia 01.12.2020r.

w sprawie przedłużenia terminu zdalnego nauczania, zmiany terminów ferii zimowych i innych terminów kalendarza roku szkolnego 2020/2021 od dnia 30.11.2020r.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Dyrektor Zespołu Szkół informuje , że:

 1. Nauczanie zdalne w Zespole Szkół w Chocianowie zostaje przedłużone do 3.01.2021r.
 2. Zmianie ulega Kalendarz Roku Szkolnego w następujących terminach:
 3. Terminy ferii: Ferie zimowe 04 -17 styczeń 2021r.
 4. Czas trwania semestrów: I semestr– Klasy IV -te technikum – bez zmian;
 • Klasy I-III technikum i BSzIS-  09.2020– 29.01.2021r.
 • II semestr– Klasy IV-te technikum-bez zmian
 • Klasy I-III technikum i BSzIS- 01.02.2021r.- 05.2021r.
 1. Terminy wystawienia ocen: I semestr-  Klasy IV-te – bez zmian
 • Klasy I-III technikum i BSzIS – 20 stycznia 2021
 1. Rada Pedagogiczna Klasyfikacyjna I semestru dla klas  I-III technikum i Branżowej Szkoły I stopnia – 27.01.2021r.
 2. Terminy pozostałych zaplanowanych działań w Kalendarzu Roku Szkolnego II semestrze nie ulegają zmianie.

Pełny Kalendarz Roku Szkolnego 2020/2021 uwzględniający  powyższe zmiany został zamieszczony na stronie www szkoły w zakładce: informacje/dokumenty.

 

 Krystyna Zborowska
wicedyrektor
Zespołu Szkół w Chocianowie

 

Przedsmak Świątecznej Magii

W połowie listopada 2020 roku na terenie naszego województwa ruszyła Akcja „Na poprawę zdrowia i nastroju”. Jest to działanie skierowane do seniorów i ma na celu przede wszystkim wspieranie starszych samotnych osób w tym szczególnym okresie, gdy każdy odczuwa potrzebę bliskości i życzliwości. Do akcji włączyła się nasza szkoła dzięki czemu setkę seniorów z terenu Chocianowa odwiedzili wolontariusze z paczkami przedświątecznymi w których znalazły się m.in. sok, miód, herbata, owoce i słodycze. Jednak największym darem wolontariuszy było ich serce i czas poświęcony na spotkanie z seniorami, a wcześniej na przygotowanie paczek. Każdy z odwiedzonych przyjmował młodzież bardzo ciepło i serdecznie, niejednokrotnie ze łzami radości w oczach. Dla samotnych osób sama pamięć o nich okazała się największym prezentem. Czytaj dalej Przedsmak Świątecznej Magii

Informacja dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia

Od 30 listopada 2020 r. powraca praktyczna nauka zawodu (praktyka)  w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców

Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

Rozwiązania te przewiduje podpisane 24 listopada przez ministra edukacji nauki rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada 2020 r.

Zebrania z rodzicami dla klas 4-tych

Przypominamy , że zgodnie z Kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 w środę 18.11.2020r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania online z rodzicami uczniów klas 4-tych. Wychowawcy będą oczekiwać na Państwo na platformie Teams tworząc spotkanie klasy.  Na „Teamsach” Państwa dzieci otrzymają powiadomienie od wychowawcy o spotkaniu klasy i z ich konta mogą Państwo dołączyć się do zebrania z wychowawcą. Jest to ostatnie zebranie przed wystawieniem ocen semestralnych, tak więc w e-dzienniku wystawione zostaną oceny proponowane oraz zagrożenia oceną niedostateczną. Dyrekcja oraz pozostali nauczyciele uczący klasę, będą w tym czasie, w dyżurnym kontakcie z Państwem  na poczcie e-dziennika.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem