Archiwa kategorii

Informacja MEN z dnia 02.04.20r. dla uczniów szkoły branżowej, czyli wszystkich młodocianych pracowników

Komunikat w sprawie obowiązku zwolnienia ze świadczenia pracy młodocianych pracowników – 02.04.2020

Pracodawcy zatrudniający pracowników młodocianych mają obowiązek zwolnienia ich z konieczności świadczenia pracy. Czytaj dalej Informacja MEN z dnia 02.04.20r. dla uczniów szkoły branżowej, czyli wszystkich młodocianych pracowników

Klasyfikacja roczna klas 4-tych

Maturzyści!
W związku licznymi pytaniami o zbliżający się okres klasyfikacji i zakończenia roku szkolnego dla klas 4-tych informuję, że na ten moment w sytuacji stanu epidemii w kraju  i realizacji kształcenia na odległość nie ma decyzji Ministerstwa co do zmian w terminach klasyfikowania uczniów klas 4-tych. Klasyfikacje odbędą się więc wg terminów zaplanowanych w Kalendarzu Roku Szkolnego 2019/20. Nauczyciele na podstawie wszystkich uzyskanych przez Was ocen cząstkowych i oceny śródrocznej  wystawią oceny roczne w e-dzienniku w terminie do 08.04.2020r. W tydzień później tj. 15.04.2020r. odbędzie się Rada Pedagogiczna Klasyfikacyjna.
Wszystkie oceny roczne zostaną wystawione bez względu na nieobecność chorobową uczącego nauczyciela. Proszę pilnie nadrabiać zaległości i poprawiać oceny w kształconych przedmiotach gdyż czasu już zostało niewiele.

Edukacja zdalna  w Zespole Szkół

W Zespole Szkół od poprzedniego tygodnia nauczyciele w oczekiwaniu na uregulowania prawne przez MEN współpracowali z uczniami na wybranych komunikatorach elektronicznych w zakresie wspomagania przede w utrwalaniu poznanego materiału edukacyjnego. Jednocześnie trwały przygotowania nauczycieli do pracy zdalnej z uczniami które dotyczyły weryfikacji dostępności kontaktów w formie elektronicznej z uczniami i rodzicami, tworzenie grup na komunikatorach społecznościowych, weryfikacji dostępności i zawartości źródłowej do pracy z uczniami proponowanych platform edukacyjnych i narzędzi pracy przez MEN, opracowanie procedur funkcjonowania systemu kształcenia na odległość.

Czytaj dalej Edukacja zdalna  w Zespole Szkół

Zakaz wstępu na teren szkoły

Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie informuje, że z powodu epidemii koronawirusa do odwołania obowiązuje zakaz wstępu na teren szkoły osobom niebędącym jej pracownikami.
DOTYCZY to szczególnie obiektów sportowych przylegających do szkoły, na których nie mogą być organizowane jakiekolwiek amatorskie rozgrywki sportowe.
Prosimy zostańcie w domu.

Bożena Wiszniewska 
Dyrektor Szkoły

Ogólnopolskie Infolinie Pomocowe

Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego- bezpłatny telefon czynny całą dobę (24h) 800 70 22 22             linia wsparcia.pl 

 

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka

można dzwonić codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.15-20.00.

800 12 12 12                                                              brpd.gov.pl

Czytaj dalej Ogólnopolskie Infolinie Pomocowe

Zdalne lekcje

Podstawa pracy zdalnej, czyli mówiąc prościej, pracy z domu, to komputer i dostęp do internetu (przyda się też telefon).
Większość z nas, nawet jeśli w ograniczonym zakresie, korzysta z nich na co dzień. Dzięki nim zajęcia szkolne można poprowadzić online.
Nowe technologie pozwalają na różne sposoby komunikacji, ale też na wymianę plików czy ich wspólne przechowywania. 

Więcej na: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/zdalna-klasa

Komunikat Dyrektora szkoły

W związku z zawieszeniem zajęć edukacyjnych przez MEN od dnia dzisiejszego tj. 12 marca 2020 r. oraz zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu wyjaśniam, że:

  1. Uczniowie młodociani pracownicy z klas branżowej szkoły I stopnia pozostają do dyspozycji pracodawców.
  2. Praktyki zawodowe uczniów Technikum odbywają się zgodnie z planem, chyba że pracodawca zadecyduje inaczej. Jeśli pracodawca odwoła praktykę uczniowie pozostają w domu.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem