Profil autora: Dorota Dziekan

Dorota Dziekan

Stanowisko: Pedagog

III Tydzień Walki Z Depresją

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II w Lubinie oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi wraz z partnerem KGHM Polska Miedź S.A zapraszają do obchodów tego dnia poprzez udział w III Tygodniu Walki Z Depresją, w dniach 21- 27 lutego 2022 Czytaj dalej III Tydzień Walki Z Depresją

1 grudnia Światowy Dzień AIDS

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS odbyły się w naszej szkole działania ukierunkowane na  zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz profilaktykę w tym zakresie. Celem szkolnej akcji było także wykazanie się solidarnością w stosunku do ludźmi dotkniętymi tą chorobą.

Czytaj dalej 1 grudnia Światowy Dzień AIDS

10 X – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Ma na celu zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, ale także pomoc osobom chorym oraz ulepszania opieki medycznej w tym zakresie.

Dlatego przy okazji tego święta warto zastanowić się nad swoją kondycją psychiczną oraz profilaktyką w tym zakresie.

Zdrowie psychiczne wymaga troski i trzeba o nie dbać tak samo, jak o zdrowie fizyczne. Życie w dzisiejszych czasach, w sytuacji pandemii dla wszystkich jest dużym wyzwaniem i może powodować szereg sytuacji stresowych i przyczynić się do obniżenia naszego dobrostanu psychicznego.

Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II w Lubinie zorganizowało szereg inicjatyw pod hasłem:

Akcja MIESIĄC ZDROWIA PSYCHICZNEGO Czytaj dalej 10 X – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Wsparcie psychologiczne w sytuacjach trudnych i kryzysowych – pedagog szkolny poleca

Aktualna sytuacja związana z pandemią, nauką zdalną i  innymi ograniczeniami wymaga od nas pokonywania różnorodnych, nowych zadań, wyzwań oraz trudności. U wielu z nas, zarówno młodych, jak i starszych taka sytuacja może  wywoływać niepokój, bezsilność i smutek. Niestety, im dłużej trwa pandemia, tym może być nam coraz trudniej. Każdy z nas ma inne zasoby, a tym samym w różny sposób radzi sobie z rodzącym się stresem. Bo niewątpliwie, bez względu na to jak mocno dotyka nas epidemia, stres w różnej postaci i natężeniu pojawia się u każdego z różnych przyczyn. W sytuacjach trudnych warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy oraz z jakich możliwości skorzystać.

Czytaj dalej Wsparcie psychologiczne w sytuacjach trudnych i kryzysowych – pedagog szkolny poleca

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem