Profil autora: Joanna Knutelska

Joanna Knutelska

Nauczyciel: Przedmioty zawodowe

Efektywna współpraca z firmą CCC SA w Polkowicach

Tegoroczny absolwent technikum logistycznego w Zespole Szkół w Chocianowie – Marek Pawłowski, od listopada 2017 r., został jednym z pracowników firmy CCC SA w Polkowicach, który uzyskał zatrudnienie w wyniku wieloletniej, owocnie prowadzonej współpracy firmy ze szkołą. Marek został zatrudniony na stanowisku referenta do spraw celnych, a do jego obowiązków będzie należało między innymi:

Czytaj dalej Efektywna współpraca z firmą CCC SA w Polkowicach

X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

4 października 33 uczniów z klas II, III i IV technikum logistycznego Zespołu Szkół w Chocianowie zmagało się w etap szkolnym X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Olimpiada corocznie jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Czytaj dalej X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Zagraniczne praktyki dla logistyków

Uczniowie technikum logistycznego uczestniczyli w maju 2017 roku w spotkaniu z przedstawicielem firmy LKW Walter z siedzibą w Austrii. W czasie spotkania uczniowie zostali zapoznani z możliwościami odbywania praktyk zawodowych, staży wakacyjnych lub zimowych oraz podjęcia pracy w logistycznej firmie, zajmującej się organizacją ładunków całopojazdowych na europejskim rynku. Po spotkaniu z zdecydowanymi osobami zostały przeprowadzone testy językowe, a inne, zainteresowane osoby aplikowały już do firmy.

Logistyczne zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej

Dzięki realizacji projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, uczniowie technikum logistycznego uczestniczyli w dniach 23.03.2017 i 30.03.2017 w zajęciach warsztatowo – laboratoryjnych „Procesy zaopatrzenia w przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych”, które odbyły się na Politechnice Wrocławskiej. Projekt ten ma na celu poprawę jakości kształcenia w szkołach zawodowych Dolnego Śląska w obszarze zawodów deficytowych, wśród których znajduje się technik logistyk.

Czytaj dalej Logistyczne zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej

Na herbatce u Królowej Anglii w Londynie

W dniach 12-13 luty 2017 roku uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół w Chocianowie, wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, uczestniczyli w wycieczce do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Podróż odbyła się głównie droga lotniczą samolotem linii Ryanair, ale nie zabrakło również podróży pociągiem linii Stanstead Express, metrem czy też słynnym, piętrowym londyńskim autobusem.

Czytaj dalej Na herbatce u Królowej Anglii w Londynie

Z wizytą w Browarze Landskrone

Dnia 7 grudnia 2016 roku uczniowie technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce do niemieckiego miasteczka Görlitz. Głównym celem naszego wyjazdu było poznanie procesów logistycznych mających miejsce w trakcie produkcji piwa na przykładzie jednego z najstarszych browarów.

Czytaj dalej Z wizytą w Browarze Landskrone

Trzymamy kciuki za Agatę i Marka !!!!

W dniu 2 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Naszą szkołę, po etapie szkolnym, reprezentowali Agata Górak i Marek Pawłowski. Trzymamy kciuki i …. do zobaczenia w finale!

Czytaj dalej Trzymamy kciuki za Agatę i Marka !!!!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem