Profil autora: Joanna Ślipko

Joanna Ślipko

Nauczyciel: Język polski, Historia

Uczniowie Zespołu Szkół zaśpiewali dla Niepodległej

W ramach świętowania 100- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół wspólnie zaśpiewali dla Niepodległej.

Uczniowie klas: III TT, III TL, IITL pod kierunkiem pań: Joanny Ślipko i Renaty Łukaszewskiej przygotowali koncert najpiękniejszych pieśni wojskowych, bitewnych,współczesnych związanych z dziejami naszego oręża i z drogą do odzyskania wolności.

Czytaj dalej Uczniowie Zespołu Szkół zaśpiewali dla Niepodległej

Zwycięzcy konkursu „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia” w Warszawie

W listopadzie został ogłoszony konkurs w 150 rocznicę urodzin Marszałka ,, Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia”. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży z terenów powiatu głogowskiego i polkowickiego postaw patriotycznych i szerzenie wiedzy o historii Polski. Czytaj dalej Zwycięzcy konkursu „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia” w Warszawie

Nic Dla Siebie Wszystko Dla Ojczyzny

Dnia 11.04.2017r. odbyła się w Zespole Szkół w Chocianowie uroczystość rozstrzygnięcia III edycji konkursu ,, Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”. W uroczystości wziął udział poseł na sejm RP pan Krzysztof Kubów, który objął patronat nad konkursem.

Czytaj dalej Nic Dla Siebie Wszystko Dla Ojczyzny

Laureaci konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Warszawie

Dnia 8 czerwca 2016 roku laureaci konkursu historyczno-literackiego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” udali się na 3-dniową wycieczkę do stolicy. Senator RP Pani Dorota Czudowska i Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Kubów objęli patronat nad konkursem i ufundowali zwycięzcom nagrodę w postaci wyjazdu.

Czytaj dalej Laureaci konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w Warszawie

„Prawda nie dała się zgładzić”

Uroczystość rozstrzygnięcia II edycji konkursu historyczno-literackiego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Dnia 4 kwietnia 2016 r. odbyła się w Zespole Szkół w Chocianowie uroczystość rozstrzygnięcia II edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Kubów oraz Dyrektor Biura Senatorskiego Senator RP Doroty Czudowskiej, Pani Izabela Wańkowicz.

Czytaj dalej „Prawda nie dała się zgładzić”

Szkolny Konkurs Historyczno-Literacki „Żołnierze Wyklęci”

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie do udziału w szkolnym Konkursie Historyczno-Literackim „Żołnierze Wyklęci – bohaterowie antykomunistycznego podziemia”

Patronat na konkursem sprawują: senator RP Dorota Czudowskia oraz poseł na sejm RP Wojciech Zubowski.

Czytaj dalej Szkolny Konkurs Historyczno-Literacki „Żołnierze Wyklęci”

Wycieczka do Krakowa

W dniach od 10.06.2013 do 12.06.2013 klasa II TB wraz z opiekunami , panią Joanną Ślipko i panem Zdzisławem Mazurem uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Krakowa. Uczniowie zwiedzili w Krakowie: Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Rynek Główny, Wawel- Katedrę, Dzwon Zygmunt, Groby Królewskie. Odwiedzili także  kopalnię soli w Wieliczce, Centrum Jana Pawła II, Łagiewniki. W trzecim dniu zwiedzali obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Czytaj dalej Wycieczka do Krakowa

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem