Profil autora: Krystyna Zborowska

Dyrektor Zespołu Szkół zaproszony do Ministerstwa Gospodarki

W dniu 10 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki odbyła się konferencja pt: „Najlepsze kadry dla nowoczesnej gospodarki – biznes dla edukacji, edukacja dla biznesu„. W konferencji podsumowującej całokształt działań Ministerstwa dla rozwoju w naszym kraju wielostronnej współpracy sektorów edukacji, szkolnictwa wyższego oraz biznesu i przemysłu w tworzeniu kadr dla nowoczesnej gospodarki wzięli udział przedstawiciele władz i firm z Szwajcarii, przedstawiciele rzemiosła polskiego, Ministerstwa Edukacji, kuratoriów oświaty, dyrektorzy szkół zawodowych, szkolnictwa wyższego, starostowie, prezesi SSE, przedstawiciele dużych firm, małej przedsiębiorczości, OHP, Centrów Edukacji.

Czytaj dalej Dyrektor Zespołu Szkół zaproszony do Ministerstwa Gospodarki

Wycieczka zawodoznawcza do Atlas Copco spółka z o.o.

W dniu dzisiejszym tj. 30.04.2015 uczniowie klas: II TA i III TA odwiedzili wraz z doradcą zawodowym Krystyną Zborowską oraz nauczycielką przedmiotów zawodowych Małgorzatą Tarasiuk, firmę Atlas Copco spółka z o.o mieszczącą się w LSSE, w podstrefie polkowickiej a  zajmującą się produkcją, sprzedażą i serwisem maszyn w 4 obszarach biznesowych: techniki narzędzi dla przemysłu, techniki budowlanej techniki, techniki górniczej, techniki sprężonego powietrza.

Czytaj dalej Wycieczka zawodoznawcza do Atlas Copco spółka z o.o.

Wycieczka do Voss Automotive Polska Spółka z o.o.

W listopadzie 2014r. grupa  22 uczniów z klasy IV TB wraz z doradcą zawodowym Krystyną Zborowską zwiedziła Zakład Voss Automotive Polska Sp.z o.o w Nowej Wsi Legnickiej. Była to już druga wizyta młodzieży z Zespołu Szkół na zaproszenie zakładu. Młodzież zapoznała się z jego historią, strukturą organizacyjną, profilem produkcji oraz wysłuchała oferty zatrudnienia dla mechatroników.

Czytaj dalej Wycieczka do Voss Automotive Polska Spółka z o.o.

Sukces naszych Fryzjerek

3-osobowy zespół uczennic: Patrycja Nowicka, Dagmara Turijew z klasy III B oraz Małgorzata Woźniak z klasy II B, kształcących się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodzie fryzjer wziął udział w  konkursie organizowanego przez DCIZiDN  Wałbrzych pt. Najlepsi Uczniowie w Zawodzie w Roku 2015″ realizowanego w ramach projektu systemowego pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet IX, Działanie 9.2).

Czytaj dalej Sukces naszych Fryzjerek

Informacje na temat Akcji „Rodacy Bohaterom”

Współpracę ze Stowarzyszeniem Odra- Niemen z Wrocławia zainicjowałam już w 2012r. pierwszą w Zespole Szkół zbiórką świątecznych / z okazji Świąt Bożego Narodzenia/ paczek żywnościowych dla Polaków – Kombatantów, byłych żołnierzy Polski Podziemnej (Armii Krajowej, WiN-u, Narodowych Sił Zbrojnych). żyjących na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Wówczas z wspomagającą mnie p. Joanną Ślipko zebrałyśmy od młodzieży 38 paczek.

Czytaj dalej Informacje na temat Akcji „Rodacy Bohaterom”

Rodacy – Bohaterom

Baner: Rodacy Bohaterom

Trwa  zbiórka darów żywnościowych dla naszych rodaków żyjących na Ukrainie Litwie i Białorusi!

Po raz drugi przyłączyliśmy się do  ogólnopolskiej akcji ,,Rodacy – Bohaterom” prowadzonej  przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia

Przygotuj  świąteczną paczkę żywnościową i przynieś ją do szkoły w dniach – 17.11. – 17. 12. 2014r.

Czytaj dalej Rodacy – Bohaterom

Uczeń naszej szkoły reprezentantem do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

W dniu 27 października 2014r. w Starostwie Powiatowym w Polkowicach odbyła się konferencja dla młodzieży z terenu powiatu polkowickiego pt. „Potrzeby młodzieży w moim powiecie”. W tracie jej przebiegu nastąpiły prezentacje kandydatów, debata, a następnie wybory uzupełniające 1 przedstawiciela do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj dalej Uczeń naszej szkoły reprezentantem do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Paczka Dla Polskiego Kombatanta Na Kresach, 2013

Zespół Szkół w Chocianowie bierze udział w II edycji akcji „Paczka Dla Polskiego Kombatanta Na Kresach”. Serdecznie zapraszamy do pomocy Polakom żyjącym na kresach. W większości to rodacy wypędzeni z ojczystej ziemi. Będzie im niezmiernie miło ze świadomością, że o nich pamiętamy.
Do dnia 17 grudnia 2013 roku możliwe jest podarowanie paczek naszym kombatantom.

Czytaj dalej Paczka Dla Polskiego Kombatanta Na Kresach, 2013

Posadziliśmy „Dąb Pamięci”

W ramach realizacji ogólnopolskiej akcji poświęconej upamiętnieniu ofiar Zbrodni Katyńskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza z Warszawy nasza szkoła z inicjatywy i we współpracy ze Stowarzyszeniem Zrównoważony Chocianów zorganizowała uroczystość posadzenia Dębu Pamięci w hołdzie zamordowanemu w Twerze Starszemu Posterunkowemu Janowi Szarkowi.

Czytaj dalej Posadziliśmy „Dąb Pamięci”

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem