Profil autora: Krystyna Zborowska

Informacje na temat Akcji „Rodacy Bohaterom”

Współpracę ze Stowarzyszeniem Odra- Niemen z Wrocławia zainicjowałam już w 2012r. pierwszą w Zespole Szkół zbiórką świątecznych / z okazji Świąt Bożego Narodzenia/ paczek żywnościowych dla Polaków – Kombatantów, byłych żołnierzy Polski Podziemnej (Armii Krajowej, WiN-u, Narodowych Sił Zbrojnych). żyjących na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Wówczas z wspomagającą mnie p. Joanną Ślipko zebrałyśmy od młodzieży 38 paczek.

Czytaj dalej Informacje na temat Akcji „Rodacy Bohaterom”

Rodacy – Bohaterom

Baner: Rodacy Bohaterom

Trwa  zbiórka darów żywnościowych dla naszych rodaków żyjących na Ukrainie Litwie i Białorusi!

Po raz drugi przyłączyliśmy się do  ogólnopolskiej akcji ,,Rodacy – Bohaterom” prowadzonej  przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia

Przygotuj  świąteczną paczkę żywnościową i przynieś ją do szkoły w dniach – 17.11. – 17. 12. 2014r.

Czytaj dalej Rodacy – Bohaterom

Uczeń naszej szkoły reprezentantem do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

W dniu 27 października 2014r. w Starostwie Powiatowym w Polkowicach odbyła się konferencja dla młodzieży z terenu powiatu polkowickiego pt. „Potrzeby młodzieży w moim powiecie”. W tracie jej przebiegu nastąpiły prezentacje kandydatów, debata, a następnie wybory uzupełniające 1 przedstawiciela do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj dalej Uczeń naszej szkoły reprezentantem do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Paczka Dla Polskiego Kombatanta Na Kresach, 2013

Zespół Szkół w Chocianowie bierze udział w II edycji akcji „Paczka Dla Polskiego Kombatanta Na Kresach”. Serdecznie zapraszamy do pomocy Polakom żyjącym na kresach. W większości to rodacy wypędzeni z ojczystej ziemi. Będzie im niezmiernie miło ze świadomością, że o nich pamiętamy.
Do dnia 17 grudnia 2013 roku możliwe jest podarowanie paczek naszym kombatantom.

Czytaj dalej Paczka Dla Polskiego Kombatanta Na Kresach, 2013

Posadziliśmy „Dąb Pamięci”

W ramach realizacji ogólnopolskiej akcji poświęconej upamiętnieniu ofiar Zbrodni Katyńskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza z Warszawy nasza szkoła z inicjatywy i we współpracy ze Stowarzyszeniem Zrównoważony Chocianów zorganizowała uroczystość posadzenia Dębu Pamięci w hołdzie zamordowanemu w Twerze Starszemu Posterunkowemu Janowi Szarkowi.

Czytaj dalej Posadziliśmy „Dąb Pamięci”

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem