Archiwa kategorii

Aktywna turystyka w zgodzie z naturą – Rajd rowerowy

W dniach 29 – 30 maja 2017 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Aktywna turystyka w zgodzie z naturą. Rajd rowerowy”. Zajęcie prowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2017. Program dofinansowany przez Powiat Polkowicki. Warsztaty wsparte merytorycznie i finansowo przez Nadleśnictwo Złotoryja. W warsztacie udział wzięło dwudziestu uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 3 TA. Warsztat miał charakter rajdu rowerowego.
Czytaj dalej Aktywna turystyka w zgodzie z naturą – Rajd rowerowy

Sukcesy polonistyczne uczniów ZS w Chocianowie

W XIII Powiatowym Konkursie Poprawności Językowej „Licz się ze słowami” pierwsze miejsce, po raz trzeci zajął Dominik Róg z klasy 3 TA. Trzecie miejsce w tym samym konkursie zajęli:  Kinga Ryglicka z klasy I TT i  Damian  Kosz z klasy II TLM.

To nie koniec sukcesów!

W Dyktandzie Powiatowym „Gżegżułka w trzcinie” trzecie miejsce zajęła Aleksandra Czajkowska z klasy III TTL.

 

Z wizytą zawodoznawczą w Atlas Copco, w Polkowickiej Podstrefie LSSE.

W poniedziałek 22.05. młodzież klas mechatronicznych  III TA i II TLM  wraz z doradca zawodowym, kierownikiem praktyk oraz nauczycielką przedmiotów zawodowych zwiedziła nową, imponującą siedzibę Firmy Atlas Copco Sp. z o.o. zlokalizowaną w Polkowickiej Podstrefie LSSE. Czytaj dalej Z wizytą zawodoznawczą w Atlas Copco, w Polkowickiej Podstrefie LSSE.

Dzień Różnorodności w Volksagen Motor Polska Polkowice

Dnia 25 maja uczniowie z Zespołu Szkół z Chocianowa brali udział w uroczystym Dniu Różnorodności w Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. Mieli możliwość poznać znaczenie wartości w naszym życiu oraz wyrażać je poprzez taniec wraz z zaproszonymi gośćmi : Rafałem Maserakiem i Anną Głogowską znanych z telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami”. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali stanowiska z wartościami, przy których pracownicy VW mogli wyrazić swoje zdanie. Dzień przebiegł w miłej  atmosferze pełnej dobrego humoru i zabawy.

Czytaj dalej Dzień Różnorodności w Volksagen Motor Polska Polkowice

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU ERASMUS+

Spotkanie informacyjne w sprawie wyjazdu do Sewilli odbędzie się w dniu 24.05.2017r. o godz. 16.00 dla rodziców i uczniów klas technikum obsługi turystycznej wyjeżdżających na staż w terminie 03.09.2017r.

Spotkanie odbędzie się w klasie 215. Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a także tych rodziców i uczniów, którzy znajdują się na liście rezerwowej.

Koordynator projektu Małgorzata Tarasiuk

VIII Mistrzostwa Nauczycieli w Unihokeju

Kolejny raz pracownicy jednostek oświatowych z terenu Chocianowa rywalizowali o Puchar Zarządu Oddziału ZNP w Chocianowie w Mistrzostwach Nauczycieli w Unihokeju. Tegoroczne zawody odbyły się 12 kwietnia 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie.

Czytaj dalej VIII Mistrzostwa Nauczycieli w Unihokeju

Mechatronicy z wizytą w Volkswagenie i Sitechu

Tradycyjnie uczniowie klasy pierwszej technikum mechatronicznego zwiedzali zakłady Volkswagen Motor Polska i Sitech w Polkowicach. Młodzież miała okazję zapoznać się z procesem technologicznym, nowoczesnymi liniami produkcyjnymi oraz parkiem maszynowym tych zakładów. Wycieczka odbyła się 7 marca 2017r. i pozwoliła zrozumieć jakie są wymagania nowoczesnego przemysłu. Uczniowie wraz z opiekunami M. Tarasiuk i Z. Józefkiewicz mile wspominają ten wyjazd. Czytaj dalej Mechatronicy z wizytą w Volkswagenie i Sitechu

II Stopień Olimpiady Wiedzy Technicznej już za nami

Dnia 11 stycznia 2017r. w Domu Technika NOT we Wrocławiu odbyły się zawody II stopnia XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. W zawodach wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły tj. Kacper Golińczak i Jakub Różycki. Kacper rozwiązywał zadania w grupie mechaniczno-budowlanej, a Jakub w grupie elektryczno-elektronicznej. Uczniowie najpierw zmierzyli się z zadaniami optymalizacyjnymi, po czym przystąpili do rozwiązania zadań dla swoich grup tematycznych. Teraz czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych orłów.
Czytaj dalej II Stopień Olimpiady Wiedzy Technicznej już za nami

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem