Logo: Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie

Na zaproszenie Prezesa Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu oraz Prezydenta Miasta Legnicy dwudziestodwuosobowa delegacja Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie wzięła udział w uroczystych obchodach Dolnośląskiego Dnia Olimpijczyka.

Organizatorami uroczystości, która odbyła się 28 kwietnia 2017 roku, byli OSiR Legnica oraz Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy. Uroczystość była urozmaicona wieloma występami artystycznymi i sportowymi miejscowych dzieci i młodzieży.

Młodzież naszej szkoły z klasy 1 TA miała również okazję do spotkania się z wieloma wybitnymi sportowcami, wśród których nie zabrakło medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, byli to m.in.: podwójna Mistrzyni Olimpijska – Renata Mauer-Różańska, Wicemisztrzowie Olimpijscy – Leszek Swornowski i Mirosław Rzepkowski, brązowi medaliści olimpijscy – Halina Wojno, Janusz Zarenkiewicz i Wojciech Bartnik oraz wielu, wielu innych.

Piotr Machoń
Klub Olimpijczyka
Zespołu Szkół
w Chocianowie