Drodzy Czytelnicy Biblioteki ZS w Chocianowie!

Biblioteka Zespołu Szkół w Chocianowie przygotowała szereg propozycji adresowanych do Czytelników, które umożliwią dostęp do literatury, filmów, audiobooków i innych form kultury, bez konieczności wychodzenia z domu.

E-BOOKI I AUDIOBOOKI

  1. Woblink – darmowe e-booki
  2. Legimi – darmowy zbiór e-booków i audiobooków. Aby skorzystać ze zbioru bezpłatnych ebooków należy wejść w link i wpisać kod: czytamy.
  3. Empik Premium – darmowy dostęp do ebooków i audiobooków na okres 60 dni. Aby skorzystać potrzebna jest dedykowana aplikacja.
  4. Polona – Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii.
  5. Wolne Lektury – podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów            i nauczycieli.
  6. Digital Book – audiobooki w języku angielskim.
  7. Nexto.pl – darmowe ebooki.
  8. Publio – darmowe ebooki.
  9. Virtualo – darmowe ebooki.
  10. Ebook.pl – darmowe ebooki.
  11. Ebooks43.pl – darmowe ebooki.
  12. Storytel.pl – 30 dni słuchania za darmo – audiobooki na telefon i tablet
  13. Lekturniczek  – miejsce, w którym uczniowie znajdą informację o tym, gdzie w internecie dostępne są interesujące ich lektury w postaci ebooków i audiobooków.

 

LITERATURA W DOBIE #ZOSTAŃWDOMU

  1. Oczytany Facet Czyta dla Was – wieczorne czytanie – 20:30, instagram

PODCASTY

  1. Książki, które uczą – podcast Kamila Dudzińskiego na Spotify.
  2. Książki pod lupą – podcasty opisujące głośne tytuły na rynku wydawniczym.
  3. Aktywne Czytanie – książki dla dzieci – podcast Anny Jankowskiej, pedagożki           i blogerki, o nowych książkach dla dzieci.
  4. Czytadela – podcast o książkach i o samym czytaniu.

 

WYSTAWY

  1. Władysław Hasior – wirtualny spacer po Galerii Opera.
  2. Google Art&Culture – dzięki kolekcji można chodzić po obrazach wielkich twórców, zagłębić się w świat street artu, wchodzić do muzeów, przeglądać dzienniki Fridy Cahlo.
  3. British Museum – interesuje Was europejski design? Koniecznie zapoznajcie się ze zbiorami British Museum. Będziecie poruszać się po osi czasu, słuchać przewodnika i poznawać historię światowej kultury.
  4. Luwr – Luwr przygotował 3 szlaki zwiedzania. My sprawdziliśmy ścieżkę egipską. Po podejściu do eksponatu, można na niego kliknąć i wyświetlić więcej informacji.
  5. Muzeum Malczewskiego – W zbiorach Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu jest już wart blisko 400 tys. zł “Portret Karola Potkańskiego” z 1906 r..
  6. Muzeum Gombrowicza – wirtualny spacer po Muzeum Gombrowicza.
  7. Muzeum Kochanowskiego – wirtualny spacer po muzeum w Czarnolesie.
  8. Muzeum Powstania Warszawskiego – po wejściu na stronę internauci mogą “przejść się” korytarzami muzeum i odwiedzić sale tematyczne poświęcone różnym etapom powstania np. okupacji, państwu podziemnemu czy godzinie W.
  9. Eastman Museum – legendarne zdjęcia online.
  10. Wirtualne Muzeum Fotografii – fotografie z archiwów wybitnych polskich artystów wykonane na przestrzeni dekad, ścieżki tematyczne i linki do innych zbiorów on-line.
  11. Narodowe Archiwum Cyfrowe wielka baza cyfrowych archiwaliów.
  12. Travel and Leisure – wirtualne zwiedzanie 12 słynnych muzeów.
  13. Buckingham Palace – wirtualny spacer po rezydencji Królowej.
  14. Muzeum Fridy Kahlo – wycieczka po ogrodach Błękitnego Domu.
  15. Lyndhurst Mansion – wirytualny spacer po jednym z piękniejszych dworów gotyckich Ameryki.
  16. Mount Vernon –  spacer po rezydencji, posiadłości i plantacji pierwszego prezydenta USA, George’a Washingtona.

FILMY I NAGRANIA

  1. #wirtualnemuzeum Biskupin – transmisje publikowane od 16.03-19.03.2020, potem trafiają do archiwum dostępnego na stronie
  2. Metropolitan Opera – wielu marzy o tym, aby chociaż raz udać się do Opery w Nowym Jorku i zobaczyć jej sławy takie jak: Elina Garanca czy Anna Netrebko.
  3. Arte – darmowe dokumenty popularnonaukowe i spektakle.
  4. NINATEKA – filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
  5. Teatr Telewizji – telewizyjne przedstawienia teatralne.
  6. Filmy fabularne – filmy fabularne od Telewizji Polskiej.
  7. Filmoteka – Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to projekt cyfryzacji oraz udostępniania wybitnych filmów tworzonych przez artystów polskich    z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku.

INNE

  1. Airpano – wirtualne podróże.

Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji. Jak się okazuje nauka jeszcze nigdy nie była tak dostępna, dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy włączyć komputer i wpisać adres strony internetowej. E-booki, filmy, korepetycje, porady, wirtualne podróże  –Dowiedz się więcej!.

Fot. ze strony internetowej www.komputronik.pl