Tegoroczny absolwent technikum logistycznego w Zespole Szkół w Chocianowie – Marek Pawłowski, od listopada 2017 r., został jednym z pracowników firmy CCC SA w Polkowicach, który uzyskał zatrudnienie w wyniku wieloletniej, owocnie prowadzonej współpracy firmy ze szkołą. Marek został zatrudniony na stanowisku referenta do spraw celnych, a do jego obowiązków będzie należało między innymi:

  • wspieranie pracowników Działu Celnego w codziennych obowiązkach,
  • przygotowywanie dokumentów celnych zgodnie z obowiązującym obiegiem dokumentów,
  • weryfikację poprawności informacji w dokumentach,
  • weryfikację dokumentów pod względem merytorycznym i formalnym,
  • wprowadzanie dokumentów handlowych do systemów celnych,
  • współpracę z innymi działami w ramach realizacji zadań swojego działu.

Proces rekrutacyjny był długi i wymagał od Marka wykazania się przede wszystkim komunikatywną znajomością języka angielskiego oraz biegłą znajomość pakietu MS Office ze wskazaniem na MS Excel. Dodatkowymi atutami przemawiającymi na korzyść Marka było wykształcenie min. średnie o profilu logistycznym, doskonałe zdolności organizacyjne, dokładność i terminowość, umiejętność analitycznego myślenia czy też umiejętność pracy w zespole.

Wieloletnia współpraca oraz doświadczenie zdobywane przez uczniów naszej placówki na praktykach zawodowych przyczyniło sie do tego, że absolwenci Zespołu Szkół w Chocianowie są wysoko oceniani podczas procesu rekrutacji, a firma CCC SA chętnie zatrudnia naszych absolwentów.

Aktualne oferty pracy i możliwości zatrudnienia w CCC SA można znaleźć pod adresem – http://firma.ccc.eu/pl/34,oferty-pracy.html