Aż 87 zawodników wystartowało w niedzielnym (20.01.2013r.) biegu rozgrywanym w ramach IV Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Był to drugi z zaplanowanych pięciu biegów. Tym razem biegacze rywalizowali w Chocianowie, gdzie trasa przebiegała zaśnieżonymi drogami polnym, czyniąc bieg niezwykle trudnym technicznie.

Głównego organizatora (RCS Lubin) wsparły lokalne stowarzyszenia kultury fizycznej – Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Klub Biegacza „Zdyszaaani” Chocianów. Biuro zawodów, dzięki przychylności dyrekcji szkoły, zlokalizowane było w hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie.

Tym razem najlepszym zawodnikiem reprezentującym Chocianów okazał się Marcin Stróżyński (absolwent ZS Chocianów), który zajął 10 miejsce. W klasyfikacji generalnej, po dwóch biegach, najlepszym z chocianowskich biegaczy jest Patryk Sarżyński (ZS Chocianów).

Uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie, którzy pomagali przy organizacji biegu: Krzysztof Dryja (3 TB), Fabian Garboś, Bartosz Maguliszyn, Bartosz Wolski (3 TL), Rafał Jakubiszyn (2 TB), Andrzej Szybka (2 B).

Wyniki II etapu

Miejsce Wynik Nr startowy Nazwisko i imię Klub/zakład pracy Kat. wiekowa
1. 21.53 51 Warzocha Adrian Sokół Lubin M-20
2. 22.39 258 Świercz Szymon Głogów M-30
3. 22.40 29 Szmaciński Robert Głogów M-40
4. 22.41 254 Jankowski Grzegorz Jaczów M-50
5. 22.42 290 Majewski Piotr KGHM O/ZG Lubin M-30
6. 22.47 117 Majdan Stanisław Sokół Lubin M-30
7. 22.49 245 Wojnowicz Marek UKS Tukan Iwiny M-30
8. 23.05 125 Karamucki Roman Głogów M-40
9. 23.41 108 Miazga Radosław Rzeszotary M-30
10. 23.43 98 Stróżyński Marcin KB Zdyszaaani Chocianów M-30
11. 23.46 241 Szeliga Bartłomiej UKS Tukan Iwiny M-20
12. 24.03 251 Wojnowicz Mariusz UKS Tukan Iwiny M-20
13. 24.16 121 Skiba Krzysztof Drużyna Szpiku KGHM M-60
14. 24.18 256 Kopania Kamil OLAWS Złotoryja M-30
15. 24.19 95 Machoń Piotr KB Zdyszaaani Chocianów M-40
16. 24.22 261 Żukowski Marian Krokus Kwiatkowice M-60
17. 24.24 102 Szczerba Paweł KGHM O/ZG Lubin M-40
18. 24.28 247 Śmieiński Filip Szklary Górne M-30
19. 24.37 4 Sznajder Marcin Nowa Sól M-40
20. 24.43 96 Mazij Piotr KB Zdyszaaani Chocianów M-30
21. 24.45 109 Macyszyn Bartosz mSport ASICS Team Lubin M-40
22. 24.50 24 Zioła Tadeusz EDI Team Zgorzelec M-50
23. 24.53 1 Socha Wademar UKS Tukan Iwiny/Delegatura Bolesławiec M-40
24. 24.54 114 Pilichowski Daniel Sokół Lubin M-20
25. 24.56 263 Macura Dawid OLAWS Złotoryja M-20
26. 24.58 101 Batraniec Tomasz Feniks Legnica M-40
27. 25.02 5 Dłubała Marek mSport ASICS Team/RCS/Delegatura Lubin M-40
28. 25.09 97 Mazij Paweł KB Zdyszaaani Chocianów M-30
29. 25.10 250 Wieczorek Marcin UKS Tukan Iwiny M-16
30. 25.16 15 Wołoszyn Marcin Kurowice M-40
31. 25.20 12 Dygudaj Jerzy KB Lew Legnica M-70
32. 25.45 243 Szpilewski Adrian Lubin M-30
33. 25.49 287 Wilk Bartosz OLAWS Złotoryja M-40
34. 25.51 123 Olejniczak Urszula CSGT Głogów K-16
35. 25.55 105 Kołodziej Michał Złotoryja M-30
36. 25.56 244 Harendarz Zbigniew Obora – Lubin M-50
37. 25.57 104 Pachnik Dariusz UKS Tukan Iwiny M-50
38. 26.02 248 Stadnicki Robert Koźlice M-50
39. 26.04 107 Krupa Łukasz Chojnów M-30
40. 26.07 116 Pilichowski Lesław Polkowice M-60
41. 26.12 126 Ściubidło Adrian KGHM O/ZG Lubin M-30
42. 26.18 280 Kwaśnik Dariusz Drużyna Szpiku KGHM M-50
43. 26.23 262 Jurek Adam Elwat Lubin M-60
44. 26.25 124 Kielan Michał Lubin M-40
45. 26.26 118 Kowal Sebastian Gimnazjum Iwiny M-16
46. 26.27 115 Modras Patryk Raciborowice M-16
47. 26.40 26 Haniszewska Angelika UKS Tukan Iwiny K-20
48. 26.47 64 Jaśkowski Krzysztof OLAWS Złotoryja M-60
49. 27.01 99 Machoń Grzegorz KB Zdyszaaani Chocianów M-40
50. 27.07 62 Jasiński Jacek Szczytnica M-30
51. 27.10 275 Kaźmierczak Marek Kłobuczyn M-30
52. 27.26 279 Pawłowska Anna Głogów K-20
53. 27.37 13 Fiałkiewicz Tomasz Ruszowice M-40
54. 27.38 106 Dorsz Sebastian Złotoryja M-40
55. 27.39 49 Dąbrowski Jerzy Polkowice M-60
56. 27.48 100 Mildyn Krzysztof Feniks Legnica M-40
57. 27.51 110 Paduchowicz Tomasz mSport ASICS Team Lubin M-40
58. 27.53 2 Frączek Piotr RCS/Delegatura Sędziowska Lubin M-60
59. 27.56 54 Wawruch Jacek Chocianów M-40
60. 27.57 72 Kasprzyk Maciej Bolesławiec M-40
61. 27.58 3 Kotlarz Adrian Delegatura Lubin M-30
62. 28.06 276 Badurek Marcin Drużyna Krasnala Hałabały Głogów M-40
63. 28.13 122 Olejniczak Piotr Głogów M-50
64. 28.28 292 Olechnowski Paweł Legnica M-40
65. 28.32 112 Grześkiewicz Ziemowit Kielich Lubin M-40
66. 28.35 23 Kupiec Paweł Whirpool Wrocław M-40
67. 28.37 111 Rączkowski Janusz KB Zdyszaaani Chocianów M-60
68. 28.38 119 Grodecki Sebastian KB Zdyszaaani Chocianów M-40
69. 28.45 249 Mesjasz Marek KRAV MAGA Lubin M-30
70. 28.48 252 Fornalski Karol KRAV MAGA Lubin M-30
71. 29.17 103 Michalski Mieczysław Elwat Lubin M-70
72. 29.21 66 Kasperski Julian KB Zdyszaaani Chocianów M-70
73. 29.43 68 Piwowarski Wojciech Legnica M-30
74. 29.54 20 Sowa Andrzej Nordic Walking Lubin M-70
75. 30.18 257 Gościewicz Tomasz Radwanice M-30
76. 30.27 113 Kurleto Oskar UKS Tukan Iwiny M-16
77. 30.28 65 Kucab Andrzej Lubin M-50
78. 31.07 25 Kanikowska Dominika UKS Tukan Iwiny K-20
79. 31.15 63 Tomaszewska Anna OLAWS Złotoryja K-35
80. 31.20 76 Lisowski Tadeusz KB Zdyszaaani Chocianów M-60
81. 32.20 260 Jackiewicz Krystyna Ogrodziska K-35
82. 32.22 259 Jackiewicz Andrzej Ogrodziska M-50
83. 33.37 30 Senenko Piotr Lubin M-40
84. 33.38 120 Oleś Jadwiga Szczytnica K-20
85. 33.54 294 Nowak Anna Lubin K-35
86. 35.15 17 Bronowicki Henryk Wrzosowa Kraina Gromadka M-70
87. 53.18 18 Sowa Elżbieta Nordic Walking Lubin K-35