W dniu 7.02.2018r. odbyła się w naszej szkole prelekcja” Jak zostać dawcą szpiku”

Akcja została przeprowadzona we współpracy z Miedziowym Towarzystwem Sportowym. Ponad  50 uczniów naszej szkoły wysłuchało prezentacji na temat bycia dawcą szpiku. Tomasz Chmielowiec i Robert Beń z MTS służyli naszym uczniom wyjaśnieniami na temat przeszczepu szpiku, białaczki i tego, co trzeba zrobić, by być dawcą.

W polskiej bazie dawców szpiku jest dziś ponad 1 mln 300 tys. zarejestrowanych potencjalnych dawców. W porównaniu do krajów zachodnich to bardzo mała liczba. Społeczeństwo wciąż potrzebuje więcej informacji na temat białaczki, przeszczepu szpiku i rejestracji. Zarejestrować można się na stronie internetowej www.dkms.pl/pl/zostan-dawca.

W tym dniu odbyła się również zbiórka krwi. Akcja odbyła się dzięki współpracy RCKiK Wrocław, T.O. LUBIN. Dzięki naszym dzielnym uczniom i nauczycielom udało się zebrać 10 litrów krwi dla chorych i potrzebujących. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia akcja, dzięki której będziemy mogli wspomóc potrzebujących.