Dnia 8 czerwca 2016 roku laureaci konkursu historyczno-literackiego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” udali się na 3-dniową wycieczkę do stolicy. Senator RP Pani Dorota Czudowska i Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Kubów objęli patronat nad konkursem i ufundowali zwycięzcom nagrodę w postaci wyjazdu.

Laureaci: Wioletta Mazij, Przemysław Konkel, Mateusz Kaczyński wraz z opiekunami panią Joanną Ślipko oraz panią Renatą Łukaszewską mieli okazję odwiedzić Parlament, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego,  Muzeum Narodowe, Cmentarz Powązkowski, Cytadelę. Ponadto podziwiali stolicę i jej panoramę z pałacu Kultury i Nauki. Podczas pobytu w Warszawie nie zabrakło czasu na wspólną integrację.

Dziękujemy za niezapomniane przeżycia pani senator Dorocie Czudowskiej, posłowi na Sejm RP Panu Krzysztofowi Kubów oraz asystentce Posła na Sejm Pana Krzysztofa Kubów Ewelinie Błaszków, która czuwala nad tym, by wszyscy uczestnicy wycieczki byli z niej zadowoleni i miło spędzili czas.