W dniu 26 września 2017 roku uczniowie klasy drugiej technikum logistycznego poznali tajniki funkcjonowania logistyki na Porcie Lotniczym Wrocław SA. 

Na wycieczce zostali zapoznani z drogą jaką musi odbyć pasażer zanim dostanie się na pokład samolotu i z funkcjonalnym podziałem budynku (przyloty, odloty, strefa Schengen, Non-Schengen). Przedstawiono informacje na temat odprawy biletowo bagażowej, bramek kontroli bezpieczeństwa, rodzajach linii lotniczych (niskokosztowe, sieciowe, czarterowe), uczniowie zwiedzili taras widokowy, kapliczkę, dowiedzieli się o zasadach funkcjonowania lotniska, poznali zawody i służby tu występujące. Następnie przeszli przez bramki kontroli bezpieczeństwa i dostali się do strefy zastrzeżonej lotniska w pobliże płyty postojowej dla samolotów. Poznali również sprzęt jaki znajduje się w strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej. Kończąc zwiedzanie lotniska wrócili przez halę odbioru bagażu.

Obowiązkowym elementem wycieczki, również zawodoznawczej, jest zabawa. A tego dostarczyły sportowe zmagania uczestników w jednym z największych Parków Trampolin GoJump we Wrocławiu. Park Trampolin to świetna zabawa połączona z poprawą kondycji, samopoczucia i zdrowia. Skoki na trampolinach to rozwój fizyczny połączony z efektywnym spalaniem kalorii. A niezapomniane wrażenia potwierdzają zdjęcia :)