W dniu 21 marca czwartoklasiści z Zespołu Szkół w Chocianowie udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Głównym celem wycieczki była modlitwa w intencji jak najlepszego zdania  matury . Wyjazd na Jasną Górę to wieloletnia tradycja kultywowana w naszej szkole.

Młodzież (2 tysiące uczestników z diecezji legnickiej) , która zgromadziła się w Bazylice, wzięła udział  w animacji muzycznej  i wspólnym śpiewie  z zespołem Semen z WSD Diecezji Legnickiej, oraz miała okazję skorzystania ze Spowiedzi Świętej. Następnie pielgrzymi uczestniczyli w konferencji pt. „Przestań się lękać! Możesz więcej! O miłości, stawianiu wymagań i drodze do szczęścia”, którą wygłosił ks. dr Przemysław Góra, duszpasterz akademicki z archidiecezji łódzkiej. Kolejnym etapem programu była Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka. Po Mszy świętej była okazja do indywidualnego lub grupowego zwiedzania Jasnej Góry (np. skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy).

Pielgrzymkę zakończyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.