Logo: Elektron

Dnia 8.12.2017r. w Zespole Szkół w Chocianowie przy ul. Kolonialnej 13 odbyła się X Edycja Konkursu ELEKTRON, w której wzięło udział 25 uczniów i 1 uczennica. Byli to uczniowie klas technikum mechatronicznego.

Lp. Imię ucznia Nazwisko ucznia Klasa
01 Konrad Bielecki IV TA
02 Wojciech Durkacz IV TA
03 Jagoda Dąbrowska IV TA
04 Piotr Olszewski IV TA
05 Paweł Oskroba IV TA
06 Mateusz Pawlak IV TA
07 Michał Pyrcz IV TA
08 Dominik Róg IV TA
09 Filip Sobolewski IV TA
10 Krzysztof Solarski IV TA
11 Maciej Gryniuk IV TB
12 Maciej Hruszowiec IV TB
13 Karol Kaczanowski III TA
14 Adrian Konrad III TA
15 Adrian Patera III TA
16 Jakub Pawłowski III TA
17 Kacper Golińczak III TLM
18 Damian Kosz III TLM
19 Daniel Picheta III TLM
20 Michał Świerniak III TLM
21 Paweł Krysiak II TA
22 Bartosz Leszki II TA
23 Patryk Makarowski II TA
24 Dawid Marcinowski II TA
25 Paweł Melnarowicz II TA
26 Kacper Stankiewicz II TA

Etap Finałowy odbędzie się 2 lutego 2018 roku na terenie Politechniki Wrocławskiej.

Była to jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON, którą organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej.

ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.

ELEKTRON jest konkursem dwuetapowym.
W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.
Etapem drugim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Test finałowy uczniowie rozwiązują na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej. Test finałowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 20-25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.
Na zwycięzców, jak zwykle, czekają atrakcyjne nagrody! Współfundatorem nagród w tegorocznej edycji konkursu ELEKTRON będzie firma PPU Micro, zajmująca się mechatroniką, automatyką, elektroniką w dydaktyce i przemyśle.