Category Archives
Kategorie

Projekt „HER-Story” cz. II – wrzesień 2019

W dniach 07.09. -13.09.2019r. grupa 8 uczniów z klas II TT, II TML i III TL wraz z opiekunem nauczycielem języka angielskiego panią Agnieszką Kręgiel wzięła udział w kontynuacji projektu  „HER-Story”. Continue reading Projekt „HER-Story” cz. II – wrzesień 2019

Lernen durch Begegnung czyli Nauka poprzez spotkanie

 

Nauka poprzez spotkanie – tak właśnie brzmiał tytuł czwartkowego spotkania  w Zespole Szkół w Chocianowie, podczas którego zostało dokonane podsumowanie 17 edycji  polsko-niemieckiego projektu „Praca w miejscu pamięci”- Oświęcim. Honorowymi gośćmi spotkania byli:  Christoph Heubner – wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego oraz  Ines Doberanzke-Milnikel – koordynator projektu. Uczestnikami wydarzenia byli także opiekunowie i pracownicy firmy Volkswagen Motors Polska –uczestnicy tegorocznej edycji projektu, dyrekcja oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół.

Continue reading Lernen durch Begegnung czyli Nauka poprzez spotkanie

Nauka poprzez spotkanie – praca w miejscu pamięci

Uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie  – uczestnikami projektu Volkswagena „ Nauka poprzez spotkanie – praca w miejscu pamięci” w Oświęcimiu

     Uczniowie naszej szkoły wrócili z pierwszej części siedemnastej już edycji projektu polsko – niemieckiego „ Nauka poprzez spotkanie – praca w miejscu pamięci”, który jak co roku odbył się w Oświęcimiu. Młodzież z Niemiec i Polski poznawała historię Holocaustu, w miejscu, w którym się ona wydarzyła.

Continue reading Nauka poprzez spotkanie – praca w miejscu pamięci

„Entangled History”

Entangled History” – Międzynarodowe spotkanie młodzieży na temat Holocaustu

09.-15.09.2018 grupa 10 uczniów z klas I TT, III TT, III TL,  IV TA i IV TTL wraz z opiekunem nauczycielem języka angielskiego panią Agnieszką Kręgiel wzięła udział w projekcie  „Entangled History”. Oprócz grupy z Polski były również grupy młodzieży z Niemiec i z Ukrainy. Językiem roboczym projektu był język angielski.

Continue reading „Entangled History”

Wymiana kulturowo-językowa Erasmus + „True Youth Fiarytale”

W terminie 31.03. – 09.04.2017 grupa trzech uczennic technikum obsługi turystycznej z klasy 3 TT i trzech uczniów technikum mechatronicznego z klasy 3 TB wraz z opiekunem nauczycielem języka angielskiego, panią Agnieszką Muc wzięła udział w międzynarodowej wymianie kulturowo językowej we Francji pod nazwą „True Youth Fiarytale”w ramach projektu Erasmus +.

Continue reading Wymiana kulturowo-językowa Erasmus + „True Youth Fiarytale”

Nauka poprzez spotkanie – lekcja historii holokaustu

Wrzesień to czas udziału w projekcie „Nauka poprzez spotkanie”, który realizowany był w Oświęcimiu, a następnie w Niemczech. Uczniowie naszej szkoły, pracownicy VW MP Polkowice oraz stażyści z Zwickau, Chemnitz, Drezna i Wolfsburga mieli możliwość uczestniczyć w niezapomnianej lekcji historii holokaustu jak również wykonać prace wolontariackie na rzecz muzeum w Auschwitz – Birkenau.

Continue reading Nauka poprzez spotkanie – lekcja historii holokaustu

Wzruszająca lekcja historii

Od dnia 23.09.2013r., aż do 04.10.2013r pięcioro uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie (Weronika Szulc, Łukasz Piwowar, Karolina Jania, Iwona Czarnecka oraz Kacper Świerniak) pod opieką nauczyciela języka niemieckiego, pani Bernardy Jasińskiej wraz z pięcioma pracownikami zakładu Volkswagen Motor Polska w Polkowicach miała okazję uczestniczyć w historyczno-językowej wymianie polsko-niemieckiej w Oświęcimiu.

Continue reading Wzruszająca lekcja historii

Wymiana Polsko-Niemiecka 2011

Patrząc na pozostałości obozów Auschwitz i Birkenau, zastanawiamy się, jak powinniśmy postępować, aby nie czuć nienawiści do drugiego człowieka. To miejsce stanowi ostrzeżenie – NIGDY WIĘCEJ! Powinniśmy dbać o te ślady pamięci, o zachowanie tego, co pozostało. Dzięki temu stają się one miejscem refleksji, w którym człowiek  konfrontuje się z samym sobą.

Continue reading Wymiana Polsko-Niemiecka 2011

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem