Od kwietnia 2017r. szkoła uczestniczyła w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym otrzymaliśmy 15 tysięcy zł na zakup książek do szkolnej biblioteki. Uwzględniając propozycje uczniów, zakupiliśmy 598 egzemplarzy książek bardzo poczytnych autorów (w tym 17 audiobooków), uzupełniliśmy także zestaw lektur.


Przy okazji realizacji projektu w bibliotece odbyło się także kilka imprez – konkurs plastyczny dotyczący bohaterów „Wiedźmina”, konkurs sprawdzający znajomość treści lektur ” z gwiazdką”czy konkurs na projekt ex librisu biblioteki.

W listopadzie uczniowie wszystkich klasy wzięli udział w projekcie „Dobra książka – polecam”, prezentując ulubione przez siebie książki. Uczniowie klas pierwszych przygotowali także prezentacje multimedialne w ramach projektu „Świadectwa ludzi”.

W grudniu, wspólnie z uczniami klas gimnazjalnych, przygotowaliśmy spotkanie poświęcone życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego połączone z czytaniem fragmentu „Wesela”.

Ten rok kalendarzowy zamykamy akcją „Wypożycz sobie prezent nie tylko na święta :)”.

Dlatego też zapraszamy wszystkich do biblioteki po książkę i życzymy wesołych świąt.