50-lecie szkoły

Wspomnienia

Prezentacja szkoły

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście, absolwenci, rodzice zwiedzali szkołę, oglądali okolicznościowe wystawy prezentujące historię jej dziejów oraz aktualnych osiągnięć, spotykali się w klasach z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów.

Na każdym piętrze można było usiąść i powspominać dawne szkole dzieje przy herbatce, kawie i pysznym cieście serwowanym przez młodzież naszej szkoły. Można także było zakupić przygotowaną przez zespół nauczycieli naszej szkoły publikację okolicznościową pt. “Zespół Szkół w Chocianowie. Jubileusz 50-lecia”.

Spotkanie po 50 latach

Absolwenci nestorzy, spotkali się w czytelni biblioteki szkolnej ze swoim Dyrektorem Panem Zdzisławem Domagalskim. Cóż ty były za wzruszające i piękne wspomnienia!

Wrażenia, emocje, refleksje można było wyrazić także wpisem do Pamiątkowej Księgi Jubileuszowej 50-lecia Zespołu Szkół.

Stare zdjęcia

Czy mnie jeszcze pamiętasz? Patrząc na zdjęcia z lat 60-tych,70-tych,80-tych, 90-tych i ostatniej dekady można  było powrócić na chwilę w przeszłość lub poznać zupełnie nieznaną historię dziejów jubilatki…

Odwiedzaj swoje wspomnienia.
Uszyj dla nich płócienne pokrowce.
Odsłoń okna i otwórz powietrze.
Bądź dla nich serdeczny i nigdy
Nie daj im poznać po sobie.
To są twoje wspomnienia.

– Adam Zagajewski