„Człowiek jest wspaniałą istotą, nie z powodu dóbr które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to c się ma, ale to czym się dzieli z innymi.”

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”

POMÓŻ (!)  PRZYNIEŚ (!)

bandaże,  plastry, gazy, rękawiczki jednorazowe, opatrunki, igły, strzykawki

 

W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne?

W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże.

Gdzie przynieść:

Do ZSZ w Chocianowie, sali 119( Gabinet Pani Agnieszki Hruszowiec)

„Opatrunek na ratunek”