Logo: Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie

Osiemnastoosobowa grupa Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie wzięła udział w Ceremonii Otwarcia 10. Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games Wrocław 2017. Jest to impreza sportowa rozgrywana co cztery lata (rok po Igrzyskach Olimpijskich) a rywalizacja toczy się w nieolimpijskich dyscyplinach sportowych.

Ceremonia była niesamowitym wydarzeniem, na Stadionie Wrocław na którym zgromadziło się 25 tysięcy widzów, wystąpiło wielu artystów z całego świata w porywającym multimedialnym widowisku artystycznym. Niezapomnianym punktem otwarcia była oczywiście defilada sportowców biorących udział w zawodach wśród których najliczniejszą grupą byli nasi reprezentanci.

W uroczystości wzięli również udział oficjele reprezentujący organizatorów oraz najważniejsze instytucje sportowe, byli to m.in. Thomas Bach – prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), Jose Perurena – prezydent International World Games Association (IWGA), Andrzej Kraśnicki – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl),  Witold Bańka – Minister Sportu i Turystyki, Rafał Dutkiewicz – Prezydent Wrocławia.

Rywalizacja w ramach World Games potrwa dziesięć dni. W tym czasie będziemy mogli podziwiać występy ponad trzech tysięcy zawodników w trzydziestu jeden konkurencjach sportowych.

Piotr Machoń

Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie