logistyka

Czym jest Logistyka?

Logistyka jest procesem składającym się z planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu zaspokojenia wymagań klienta.

Logistyka jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną, bez której nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy, z tym, co mamy,​ będąc przygotowanymi na zrobienie tego, co zamierzamy zrobić.​

Klasa pod patronatem MWSLiT we Wrocławiu

Kierunek technik logistyk​ w ZS w Chocianowie objęty jest patronatem MWSLiT we Wrocławiu.

Dzięki tej współpracy uczniowie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach oraz okazję, aby poczuć się jak prawdziwi studenci.

Współpraca

Współpracujemy również m.in. z CCC S.A., Sitech Sp. z o.o., Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o., Pol-Miedź Trans oraz Sanden Manufacturing Poland.

Sukcesy uczniów

  • III miejsce w województwie dolnośląskim w Prezentacji Uczniowskich Mini Projektów Badawczych​ – Projekt „Magazyn w systemie logistycznym”​,
  • III miejsce w subregionie legnickim​ w konkursie „Najlepsi uczniowie​ w zawodzie – technik logistyk”​,
  • Uczennica Paulina Szklarz w finale Olimpiady Budowlanej MWSLiT we Wrocławiu​,
  • Uczennica Ola Piechocińska dwukrotnie w finale Olimpiady Logistycznej.

Kim jest technik logistyk?

Technicy logistycy projektują, organizują​ i odpowiadają za efektywność działania systemów dystrybucji, transportu​ i komunikacji. Jako pracownicy średniego szczebla wykonują szereg zadań ​o charakterze zarówno operacyjnym,​ jak i kierowniczym.

Do najpopularniejszych branż, które poszukują logistyków należą przede wszystkim: przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka​ i telekomunikacja. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się​ w spedycji krajowej i międzynarodowej.

Projekty uczniowskie i kursy

Logistycy w Zespole Szkół biorą udział w wielu projektach. Dotychczas zrealizowaliśmy m.in. projekt „Moja firma w mojej gminie” oraz „Magazyn w systemie logistycznym”.

Uczestniczymy także w kursach: kurs obsługi kasy fiskalnej, kurs na magazyniera bądź kurs obsługi wózka jezdniowego z napędem silnikowym.

Targi zawodowe

Technicy logistycy w Zespole Szkół biorą udział w rozmaitych targach, zarówno międzynarowodych, jak i krajowych.

Dotychczas braliśmy udział, m.in. w targach Innotrans w Berlinie, Targach Hannover Messe, jak i również odwiedziliśmy czeskie Brno i rodzimy Poznań.

Kwalifikacje

Kwalifikacje nabyte po 4 letnim cyklu kształcenia:

  • A30 – Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania,
  • A31 – Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych,
  • A32 – Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych i administracyjnych.

Ciekawostki

  • „Z analizy rynku pracy wynika, że na czołowym miejscu wśród najbardziej poszukiwanych zawodów w roku 2020 będzie inżynier logistyk” – Newsweek, 15.10.2010 r.
  • Zdawalność egzaminu zawodowego na kierunku technik logistyk wynosi ponad 75%.

Dołącz do nas

Zarządzaj transportem.
Poznaj tajniki międzynarodowych korporacji.
Zasiądź za sterami!

Zostań logistykiem!

Logistyka w ZS Chocianów

Wszelkie aktualności dotyczące Technikum Logistycznego w Chocianowie znajdziesz na profilu „Logistyka w ZS Chocianów” na Facebook’u.