Archiwa kategorii

Sadziliśmy drzewa – Ochrona środowiska naturalnego lasów chocianowskich

W dniu 24 kwietnia 2017 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Ochrona środowiska naturalnego lasów chocianowskich”. Działanie prowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2017, zrealizowane dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu Nadleśnictwa Chocianów. W warsztatach udział wzięło 26 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klas 1 A i 3 TTL.

Czytaj dalej Sadziliśmy drzewa – Ochrona środowiska naturalnego lasów chocianowskich

Przygotowanie szkoły do selektywnej zbiórki odpadów

29 marca 2017 roku w Zespole Szkół w Chocianowie odbył się warsztat edukacji ekologicznej pn. „Przygotowanie szkoły do selektywnej zbiórki odpadów”. Działanie dofinansowane przez Powiat Polkowicki, prowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2017.

Czytaj dalej Przygotowanie szkoły do selektywnej zbiórki odpadów

Finał szkolnej akcji zbierania surowców wtórnych – marzec 2017

Harmonogram zbiórki surowców:

 W dniach od 6 do 27 marca, w godzinach 14.00 – 17.00, klasy przynoszą do magazynu w hali sportowej surowce: aluminium, zużyte baterie, zużyte akumulatory, plastikowe zakrętki, zużyte kartridże i tonery, zużyte telefony komórkowe, płyty CD.

Czytaj dalej Finał szkolnej akcji zbierania surowców wtórnych – marzec 2017

Władze Powiatu Polkowickiego nagrodziły młodzież ZS

Na zaproszenie pana Krzysztofa Nestera Przewodniczącego Rady Powiatu Polkowickiego, młodzież naszej szkoły wzięła udział w XIV Sesji Rady Powiatu.

Powodem zaproszenia było zwycięstwo naszej szkoły w XVII edycji Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Komputery Za Tonery”. Przypomnijmy, że nasi uczniowie okazali się najlepsi wśród 156 szkół biorących udział w tym konkursie.

Czytaj dalej Władze Powiatu Polkowickiego nagrodziły młodzież ZS

Przyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego

W dniach od 22 do 25 listopada 2016 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Przyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego”, realizowane w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2016. Program współfinansowany przez Powiat Polkowicki. W warsztatach udział wzięło czternaścioro uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 3 TTL.

Czytaj dalej Przyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego

Problemy i wyzwania prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej, listopad 2016

W dniu 18 listopada 2016 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Problemy i wyzwania prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej”. Działanie przeprowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2016, dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu Nadleśnictwa Chocianów. W warsztacie udział wzięło 22 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 4 TL. Czytaj dalej Problemy i wyzwania prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej, listopad 2016

Porządkowanie terenów leśnych, listopad 2016

16 listopada 2016 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Porządkowanie terenów leśnych”. Działanie przeprowadzone w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2016, przy merytorycznym i finansowym wsparciu Nadleśnictwa Chocianów. W warsztacie udział wzięło 14 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 4 TT. Warsztat przeprowadzony został na terenie siedziby Nadleśnictwa Chocianów oraz lasów chocianowskich.

Czytaj dalej Porządkowanie terenów leśnych, listopad 2016

Ochrona środowiska naturalnego lasów chocianowskich – XI 2016

W dniu 14 listopada 2016 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Ochrona środowiska naturalnego lasów chocianowskich”. Działanie zrealizowane w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” 2016, dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu Nadleśnictwa Chocianów. W warsztatach udział wzięło 27 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 1 TT. Warsztaty miały formę rajdu pieszego przebiegającego po terenach lasów chocianowskich.

Czytaj dalej Ochrona środowiska naturalnego lasów chocianowskich – XI 2016

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem