Mistrzostwa Pierwszej Pomocy to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizują ze sobą w 3 etapach. Pierwszy etap dla naszego rejonu odbędzie się już 27.04.2017 w Głogowie.Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

W związku z przygotowaniami do konkursu, 19.04.2017 roku uczestnicy Hufca Pracy: Paweł Malec, Kacper Choma, Patryk Bakieszczuk, Kacper Barwiński i Daniel Kowalski, będący uczniami klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcący się w zawodzie montera mechatronika, spotkali się ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach. Tematyka szkolenia nawiązywała do najczęściej spotykanych w życiu codziennym wypadków, a dzięki zaaranżowanym przez strażaków pozoracjom chłopcy nauczyli się ratować życie udzielając pierwszej pomocy w wypadku omdlenia, utraty przytomności, złamań, zwichnięć, upadków  z wysokości, uszkodzeń kręgosłupa i pogryzienia przez psa, dbania o bezpieczeństwo swoje i innych świadków wypadków, wezwania kwalifikowanej pomocy, umiejętności samodzielnego działania w przypadku zagrożenia oraz pracy zespołowej. Chłopcy zostali przygotowani zarówno teoretycznie jak i praktycznie i to właśnie zastosowanie teorii w praktyce było dla nich ogromną dawką wiedzy i umiejętności.  Dziękujemy załodze PSP za pomoc, zaangażowanie
i pełen profesjonalizm, a chłopcom życzymy powodzenia!

Artykuł: wychowawca Barbara Bogusz

Zdjęcia: komendant Hufca Pracy w Przemkowie Aneta Maszczak, wychowawca Barbara Bogusz