W tym roku po raz pierwszy grupa uczniów naszej szkoły weźmie udział w akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Akcja ta organizowana jest już po raz dziewiąty przez Fundację Studio Wschód, TVP Polonia i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Jej głównym celem jest ratowanie polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą. Dla uczniów jest to też lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin jak również historii naszego narodu. W czasie ośmioletniej misji na Kresach młodzież ocaliła ponad 100 tysięcy grobów. Wszystkie są udokumentowane i sfotografowane.

Już 3 lipca 1400 uczniów i studentów z Dolnego Śląska wyjedzie do pracy na 150 cmentarzach położonych w okolicach Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola, na Wołyniu i Podolu. Wśród nich będzie kilkunastoosobowa grupa z naszej szkoły. Wyjeżdżamy do Kamieńca Podolskiego, będziemy porządkować groby w dwóch miejscowościach – Makowie i Żwańcu.

W związku z akcją rozpoczynamy zbiórkę symbolicznych złotówek, które pozwolą Organizatorom sfinansować to olbrzymie przedsięwzięcie.

Informacje na temat akcji, listy wpłacających, reportaże telewizyjne można znaleźć na stronach – www.studiowschod.plwww.studiowschod.org.pl

Koordynatorzy akcji: 
Beata Rolska , Dorota Krowiak