Logo: Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie

Delegacja Zespołu Szkół w Chocianowie wzięła udział w tradycyjnym Spotkaniu Opłatkowym Dolnośląskiej Rodziny Sportowej.

Spotkanie Opłatkowe Dolnośląskiej Rodziny Sportowej

Spotkanie odbyło się 11 grudnia 2017 roku w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, a jego gospodarzami byli, Metropolita Wrocławski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Po oficjalnym powitaniu życzenia świąteczne skierowane do wszystkich zebranych przekazali, Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego pan Jerzy Michalak, oraz pan Paweł Rańda (srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich – Pekin 2008) – Członek Zarządu Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu. Na zakończenie części oficjalnej odbył się koncert połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zebrani przystąpili do składania sobie życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Była to niecodzienna okazja aby złożyć życzenia kilkudziesięciu sportowcom, wśród których nie brakowało medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Wśród uczestników znalazła się także liczna grupa działaczy, trenerów oraz dziennikarzy sportowym z terenu naszego województwa. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem złożonym z tradycyjnych potraw wigilijnych.

Po spotkaniu opłatkowym młodzież udała się jeszcze na Jarmark Świąteczny na Rynek Wrocławia.

Piotr Machoń