Artykuły

Praktyki zawodowe w Austrii

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie kształcący się na kierunku Technik Obsługi Turystycznej, dzięki porozumieniu z Urzędem Pracy w Bischofshofen, będą mieli okazje wziąć udział w projekcie „Praktyki zawodowe uczniów u austriackich pracodawców”. Projekt zakłada odbycie sześciotygodniowych praktyk w najbardziej atrakcyjnych regionach turystycznych Austrii, słynących ze sportów zimowych. Czytaj dalej Praktyki zawodowe w Austrii

Problemy gospodarki leśnej w naszym regionie, czerwiec 2013

W dniu 21 czerwca 2013 roku odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej pn. „Problemy gospodarki leśnej w naszym regionie”. W warsztacie udział wzięło dziesięć uczennic Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 2 TT. Warsztat przeprowadzony został na terenie Nadleśnictwa Chocianów oraz Rezerwatu Czarne Stawy w Chocianowie.

Czytaj dalej Problemy gospodarki leśnej w naszym regionie, czerwiec 2013

Dbamy o czystość zbiorników wodnych, czerwiec 2013

W dniu 14 czerwca 2013 roku odbył się warsztat edukacji ekologicznej pn. „Dbamy o czystość zbiorników wodnych”. W warsztacie udział wzięło 14 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie, z klasy 3 TL. Warsztat przeprowadzony został na terenach zbiorników wodnych przy ulicy Spacerowej w Chocianowie.

Czytaj dalej Dbamy o czystość zbiorników wodnych, czerwiec 2013

Wyniki konkursu „Utrwalamy piękno przyrody”

Sprawozdanie z Przeprowadzenia Warsztatów Edukacji Ekologicznej pn. „Utrwalamy piękno przyrody” realizowanych w ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej „Ja i moje środowisko” w I półroczu 2013r. Program finansowany przez Powiat Polkowicki.

Czytaj dalej Wyniki konkursu „Utrwalamy piękno przyrody”

Dzień Sportu Szkoły 2013

Uczniowie z aż 17 klas przystąpili do rywalizacji w ramach tegorocznego Dnia Sportu Szkoły. Zawody, już tradycyjnie, otworzył dyrektor szkoły pan Andrzej Wojtkowiak witając wszystkich zebranych na terenach rekreacyjnych przyległych do hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie.

Czytaj dalej Dzień Sportu Szkoły 2013

Uczestniczymy w projekcie Leonardo da Vinci

Kolejny raz Zespół Szkół w Chocianowie wygrał projekt wyjazdu na staże zagraniczne w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji dokonała oceny w konkursie 2013 i nasz projekt o nazwie „Praktyka zagraniczna szansą na zdobycie pracy” autorstwa p. M. Tarasiuk został przez Narodową Agencję Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci zatwierdzony do realizacji. Tym razem kwota dofinansowania wynosi aż 105 408,00 Euro.

Czytaj dalej Uczestniczymy w projekcie Leonardo da Vinci

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem