Artykuły

Zbieramy surowce wtórne, 2013

Zespół Szkół w Chocianowie po raz kolejny przystępuje do organizacji Szkolnej Akcji Zbierania Surowców Wtórnych, której finał przeprowadzony zostanie 8 kwietnia 2013. Wzorem lat ubiegłych zbiórce podlegać będą: makulatura, elektroodpady, metal, plastik, aluminium, baterie i akumulatory, kartridże i telefony komórkowe. Nowością jest włączenie do zbiórki płyt CD opakowań po tych płytach oraz dyskietek komputerowych.

Czytaj dalej Zbieramy surowce wtórne, 2013

Warsztaty mechatroniczne w Poznaniu

W dniach 25.02-27.02.2013 roku grupa 24 uczniów Technikum Mechatronicznego, w tym 12 najlepszych osób z klas pierwszych i 12 z klas drugich, uczestniczyła w wyjazdowych, trzydniowych specjalistycznych zajęciach mechatronicznych w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II, w Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej w Poznaniu.

Czytaj dalej Warsztaty mechatroniczne w Poznaniu

Turyści w Polanicy Zdroju

W dniach 21.01-23.01.2013 roku grupa 24 uczniów Technikum Obsługi Turystycznej uczestniczyła w wyjazdowych, trzydniowych zajęciach specjalistycznych w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II, w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju.

Czytaj dalej Turyści w Polanicy Zdroju

Zespół Szkół w TVP1

Powiat polkowicki jest wyróżniającym się samorządem pod względem działalności ekologicznej. Świadczy o tym kilkukrotne uzyskanie tytułu Laureata Narodowego Programu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. W wyróżnieniach tych jest również wkład Zespołu Szkół w Chocianowie, który dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym, realizuje szeroką działalność edukacji ekologicznej.

Czytaj dalej Zespół Szkół w TVP1

Olimpiada wiedzy ekologicznej 2013

W ramach warsztatu przeprowadzono ogólnoszkolną Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej. W konkursie, który odbył się 14 stycznia 2013 w sali 213, udział wzięło 32 uczniów z siedmiu klas Zespołu Szkół w Chocianowie (3 TTH, 3 TL, 3 TA, 2 TB, 1 TTL, 1 TA, 1 TT). Uczestnicy  olimpiady musieli odpowiedzieć na 50 pytań wykazując się przy tym sporym zasobem wiedzy przede wszystkim z zakresu ekologii, ale również biologii, geografii i chemii.

Czytaj dalej Olimpiada wiedzy ekologicznej 2013

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem