Archiwa kategorii
Kategorie

Za nami antydepresyjny tydzień kolorów

Miniony tydzień upłynął nam na udziale w niezwykle optymistycznej akcji wewnątrzszkolnej pod hasłem „Antydepresyjny kolorowy tydzień”. Organizatorami były opiekunki SU. Jej celem były: rozwijanie umiejętności dobrej zabawy, nabieranie dystansu do siebie i innych, ale przede wszystkim nauka tolerancji oraz niwelowanie działania stresu, który u każdego pojawia się z różnych przyczyn. Czytaj dalej

Ciężka Praca Się Opłaca!!!

Być specjalistą w jednej dziedzinie to sukces, ale w kilku, to już prawdziwa sztuka. Mateusz Kulesza z klasy 3 TA umiał połączyć i poznać doskonale matematykę, ekonomię i przedsiębiorczość, by przystąpić do I Powiatowego Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego. I go wygrać!

Czytaj dalej Ciężka Praca Się Opłaca!!!

Światowy Dzień Walki AIDS- Szkolny konkurs wiedzy i jego wyniki

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole działania ukierunkowane na  zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz profilaktykę w tym zakresie. Celem szkolnej akcji było także wykazanie się solidarnością w stosunku do osób, które są dotknięte tą chorobą. Na holu szkolnym została przygotowana gazetka zawierająca materiały edukacyjno-profilaktyczne dotyczące problematyki HIV/AIDS. Czytaj dalej Światowy Dzień Walki AIDS- Szkolny konkurs wiedzy i jego wyniki

Mechatronicy na Konkursie ELEKTRON

Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych technikum mechatronicznego w dniu 25.11.2022r. brali udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON. Łącznie 20 uczniów i jedna uczennica zmierzyli się z zadaniami konkursowymi. Organizatorem konkursu jest Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej.
ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.

Czytaj dalej Mechatronicy na Konkursie ELEKTRON

Licealiada 2022 – eliminacje

W dniu wczorajszym tj. 16.11.2022r. w Polkowicach rozegraliśmy mecze w piłkę koszową 3×3 w ramach międzyszkolnej licealiady.

Drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Świderska (4TTP), Marta Malec (2TTM), Karina Karpova (1TTM), Julia Rzepecka (1TTM) nieznacznie uległa polkowiczankom.

Czytaj dalej Licealiada 2022 – eliminacje

Warsztaty Zdrowego Żywienia

W czwartek, 17 listopada w ramach programu OK.Ruch odbyliśmy warsztaty zdrowego żywienia przeprowadzone przez panią Dominikę Czubaszek dietetyka klinicznego i sportowego. Podczas spotkania pani przedstawiła w jaki sposób powinniśmy  się odżywiać,  a także pokazała jak należy komponować zdrowe posiłki i lanchboxy do szkoły.

Czytaj dalej Warsztaty Zdrowego Żywienia

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół

Dnia 10.11.2022 odbyła się uroczysta Akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości cała społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W ramach akcji o  godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas akademii nasi uczniowie dali pokaz swoich talentów. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej: „Taki kraj”, „Biały Krzyż”. Akademia była okazją do przybliżenia młodym pokoleniom historii Polski związanej z odzyskaniem wolności.

Uroczystość wzbogaciła wystawa  „Teraz będzie Polska. Rok 1918”, przywołująca atmosferę ostatnich miesięcy przed odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Autorem ekspozycji jest pan Tomasz Kuba Kozłowski. Dziękujemy również Pani Barbarze Smoleńskiej i Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo -Wschodnich  o/Bolesławiec za udostępnienie wystawy.

#SzkołaDoHymnu

Czytaj dalej Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół

Współpraca międzybiblioteczna


Miło nam poinformować o zawarciu współpracy pomiędzy Biblioteką Zespołu Szkół w Chocianowie a Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Polkowicach.

Dzięki temu nasi bibliotekarze będą dysponować najświeższymi informacjami na temat działań promujących książkę, czytelnictwo i instytucję Biblioteki oraz rozpowszechniać ją wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników Zespołu Szkół w Chocianowie.
Otwartość, atrakcyjne propozycje, liczne możliwości sprawiają, że obie instytucje, tj. biblioteka szkolna i publiczna, mogą współpracować ze sobą. Jest to nie tyle konieczność, co potrzeba i niewymuszona przyjemność.

Czytaj dalej Współpraca międzybiblioteczna

XXIV rejonowy konkurs wiedzy o policji „ Razem Bezpieczniej” z rejonu legnickiego rozstrzygnięty

W dniu 04.11.2022r. po raz XXIV odbył się Rejonowy Finał Konkursu  Wiedzy o policji pn.: „Razem bezpieczniej”, organizowany przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu w porozumieniu z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Czytaj dalej XXIV rejonowy konkurs wiedzy o policji „ Razem Bezpieczniej” z rejonu legnickiego rozstrzygnięty

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem