Archiwa kategorii
Kategorie

Dzień Kobiet – Życzenia dla wszystkich Kobiet w Zespole Szkół

Wszechobecne wczoraj serdeczne życzenia płynące od uczniów dla uczennic, nauczycielek i pracownic naszej szkoły od samego rana wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Międzynarodowy Dzień Kobiet przypadający w kalendarzu 8 marca to święto szczególne, obchodzone we wszystkich kulturach zawsze w uroczysty sposób.

Tego dnia męska część Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Chocianowie przejęła inicjatywę i obdarowała wszystkie Panie słodkościami oraz kwiatami. Nie zabrakło również ciepłych słów i serdecznych życzeń.

My również przyłączamy się do nich winszując Wam tak po prostu:

Gorącej filiżanki herbaty, którą ktoś dla Was zrobi,
Nieoczekiwanego telefonu od starego przyjaciela,
Zawsze zielonych świateł na drodze,
Radości z małych spraw, które ucieszą na co dzień. Czytaj dalej Dzień Kobiet – Życzenia dla wszystkich Kobiet w Zespole Szkół

Dla każdego coś słodkiego – czyli jak Zespół Szkół w Chocianowie świętował Mikołajki

Rokrocznie, 6 grudnia jest w naszej szkole niezmiennie dniem Mikołajkowej tradycji. Samorząd szkolny wraz z opiekunami p. Joanną Urban-Łabiak, p. Nadzieją Guzowską oraz p. Katarzyną Chudzińską i w tym roku aktywnie włączył się w przygotowanie Mikołajek. Od samego rana na korytarzach spotkać można było uczniów ubranych w czerwone stroje, w swetry ze świątecznym motywem, w czapkach lub rogach renifera na głowie. Na pierwszym piętrze stanęły choinki, przy których każdy mógł wykonać sobie zdjęcie z mini foto-budki. Z tej okazji dotarł do nas i sam Mikołaj wraz z sympatycznymi ,,Reniferkami” oraz workiem pełnym słodkości, którymi obdarowano wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.  Czytaj dalej Dla każdego coś słodkiego – czyli jak Zespół Szkół w Chocianowie świętował Mikołajki

Mikołajki tuż, tuż…

Samorząd Szkolny (na podstawie zaufanych źródeł) informuje, że być może… Św. Mikołaj odwiedzi naszą szkołę… Z tej  miłej okazji  tj. 6.12 (poniedziałek) uczniowie, którzy będą mieli na sobie coś świątecznego np. czapka Mikołaja, opaska, świąteczny sweter, będą w tym dniu zwolnieni z odpytywania. Przywilej  ten nie dotyczy oczywiście zapowiedzianych sprawdzianów i kartkówek.

Zapraszamy młodzież do wspólnej zabawy.

„Różowa skrzyneczka” w Zespole Szkół w Chocianowie

Mimo trwającej pandemii Starostwo Powiatowe w Polkowicach podjęło inicjatywę zwiększającą komfort nauki w szkołach średnich. Po powrocie do stacjonarnej nauczania uczennice i nauczycielki Zespołu Szkół w Chocianowie będą mogły skorzystać z bezpłatnych środków higieny osobistej, dzięki objęciu naszej placówki akcją „Różowa skrzyneczka w każdej szkole”.

Czytaj dalej „Różowa skrzyneczka” w Zespole Szkół w Chocianowie

Konkursu pt. „Mój pomysł na walentynkę” rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs ogłoszony przez Samorząd Uczniowski z okazji „Walentynek” został rozstrzygnięty.  Komisja Konkursowa otrzymała wiele pomysłowych prac. Widać w nich było zaangażowanie i przemyślenia na temat tego szczególnego święta związanego z kultem świętego Walentego z Tyrolu.

Czytaj dalej Konkursu pt. „Mój pomysł na walentynkę” rozstrzygnięty!

Pomóż pomagać – zakończenie akcji

Tuż przed świętami nastąpiło uroczyste zakończenie akcji pomocy bezdomnym zwierzakom przeprowadzonej w Zespole Szkół przez Samorząd Szkolny i p. Jowitę Greń-Janas. Zebrana przez naszych uczniów karma i akcesoria zostały przekazane pani Annie Ostrowskiej z TOZ „Chocianowskie koty”.

Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem