Archiwa kategorii
Kategorie

Szlachetna Paczka 2017 – Razem Możemy Zdziałać Więcej

Idea  Szlachetnej Paczki skutecznie rozpowszechniona jest wśród mieszkańców Chocianowa. Aktywni wolontariusze chcąc skutecznie dotrzeć do potrzebujących i jednocześnie zasilić szeregi we własnym gronie działają na wielu płaszczyznach. Głównym  centrum szerzenia misji stał się Ośrodek Pomocy Społecznej Chocianowie. Czytaj dalej Szlachetna Paczka 2017 – Razem Możemy Zdziałać Więcej

Wolontariusze z ZS na Life Festiwal Oświęcim 2017!!!

Uczniowie Zespołu Szkół, w roli wolontariuszy, wspierali organizacyjnie siódmą edycję Tauron LFO. Ta pacyfistyczna impreza, jak nazywa ją jej pomysłodawca i jeden z głównych organizatorów Darek Maciborek z RMF FM, to kilkudniowe święto ŻYCIA – POKOJU – MUZYKI. W trzy dni odbywa się wiele wydarzeń które mają promować i wspierać idee festiwalu.

Czytaj dalej Wolontariusze z ZS na Life Festiwal Oświęcim 2017!!!

Akcja pomocy bezdomnym zwierzętom

Przez 2 tygodnie uczniowie klasy 2 A wraz z wychowawcą, panią Jowitą Greń – Janas, kupowali karmę dla kotów i psów oraz zbierali nieużywane koce, ręczniki i tym podobne. Wszystko to w celu wsparcia wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i uczestniczenia w Roku Wolontariatu, bo tak właśnie nazwany został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej obecny rok szkolny.

Czytaj dalej Akcja pomocy bezdomnym zwierzętom

Polała się krew w Zespole Szkół w Chocianowie!

17 lutego 2016 r. w Zespole Szkół w Chocianowie po raz kolejny przeprowadzono akcję krwiodawstwa.

Nasza młodzież jest świadoma, że krew jest niezbędna dla chorych dzieci i dorosłych, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków i przewlekle chorych. Dzięki swojej postawie sprawili, że będzie ona dostępna dla potrzebujących.

Czytaj dalej Polała się krew w Zespole Szkół w Chocianowie!

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Drodzy uczniowie, z okazji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwracam się do Was z prośbą, w imieniu całego Sztabu WOŚP w Chocianowie, o pomoc i zaangażowanie w tym wydarzeniu.

Prośba dotyczy zbiórki rzeczy i artykułów, które mogą zostać zlicytowane lub wylosowane w loterii fantowej.

Czytaj dalej 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem