Category Archives
Kategorie

„Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź w grupie”

Wolontariat i wolontariusze jakie to ważne. Kształtuje postawy młodego społeczeństwa, uczy samodzielności i odpowiedzialności. Zespół Szkół w Chocianowie, Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie wziął udział w Gali Zagłębia Miedziowego „Partnerstwo z NGO to super moce” promując i podkreślając znaczenie wolontariatu oraz ważność współpracy z samorządem oraz instytucjami z rejonu. Starosta Powiatu Polkowickiego Kami Ciupak podkreślił znaczenie działalności szkolnego wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności. Zwrócił również uwagę na istotę współpracy z organizacjami pozarządowymi. Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach zajęła zdanie w istocie współpracy organizacji i instytucji. Wspólnego działania na rzecz dobra rodzin i dzieci w tym uczniów i rodziców naszej szkoły. Pani Gabriela Jednorał reprezentowała naszego partnera praktycznej nauki zawodu KGHM Polska Miedź S.A. pokazując jakie znaczenia dla biznesu ma współpraca w partnerstwie biznes, NGO oraz oświata.
Współpraca niesie korzyści dla wszystkich.
Continue reading „Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź w grupie”

Otworzyło się kolejne okno na Świat dla Chocianowa

Dnia 6 grudnia 2022r. miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Miasta i Gminy Chocianów ostatnich dwóch dekad. Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Minister Andrzej Bittel, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Starosta Polkowicki Kamil Ciupak, Wicestarosta Polkowicki Jan Wojtowicz, Prezydent Lubina Robert Raczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski, a także Posłowie na Sejm RP, radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, wśród gości nie zabrakło też dyrektora naszej szkoły Piotra Machonia, dokładnie o godzinie 12.00 wjechali do Chocianowa pociągiem Kolei Dolnośląskich, i tym samym po 22 latach przywrócone zostało połączenie kolejowe z naszym miastem.

Continue reading Otworzyło się kolejne okno na Świat dla Chocianowa

Pomoc ofiarom wojny w Ukrainie – kwesta

1 listopada 2022r. młodzież z Zespołu Szkół w Chocianowie wraz z przyjaciółmi oraz z inicjatorką i koordynatorką akcji p. Beatą Rolską kwestowała na Cmentarzu Komunalnym w Chocianowie a także Cmentarzach Parafialnych w Pogorzeliskach i Parchowie. Continue reading Pomoc ofiarom wojny w Ukrainie – kwesta

Biegniemy Ukraino z Pomocą!

Pod takim właśnie hasłem wolontariusze, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoła włączyli się do akcji zbiórki pieniędzy dla osób poszkodowanych na wojnie w Ukrainie. Organizatorem zbiórki była Fundacja Wolność i Demokracja. Akcję przeprowadzono podczas Wiecu Poparcia dla Ukrainy oraz Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, które odbył się na Placu Wolności w Chocianowie 6 marca 2022r. Podczas kwesty udało się zebrać 1897,50 zł. Naszą akcję przeprowadziliśmy wspólnie z pozostałymi organizatorami tego wydarzenie: Urzędem Miasta i Gminy w Chocianowie, Regionalnym Centrum Kultury w Chocianowie, Chocianowską Parafią oraz lokalnymi Stowarzyszeniami. Continue reading Biegniemy Ukraino z Pomocą!

Challenge dla Luci!

W czwartek 03.03.2022 Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie organizują akcję pod hasłem: CHALLENGE TANECZNY DLA LUCI!

Luca Ikoniak to uczeń klasy 3 TAG, który obecnie walczy z chorobą nowotworową. Nie mogliśmy pozostać obojętni wiedząc, że nasz kolega dzielnie mierzy się z tak nierównym przeciwnikiem, stąd pomysł na organizację nietypowego wyzwania i zaproszenie wszystkich ludzi dobrego serca do przyłączenia się w akcji pomocy dla naszego chorego kolegi. Continue reading Challenge dla Luci!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem