Category Archives
Kategorie

Spotkanie pt. „Fabryka Urządzeń Mechanicznych w Chocianowie – historia i teraźniejszość”.

Uczniom klasy 4 TBP oraz przedstawicielom klas 1TTM, 1TM, 2TA, 2TTM i 4TTP, zaproszeni przez dyrektora szkoły, pana Piotra Machonia, goście: pan Franciszek Skibicki, członek Zarządu Powiatu Polkowickiego, pan Adam Steć, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie w latach 1984-1999, pan Janusz Ślipko, wieloletni kierownik oraz dyrektor CHOFUM Chocianów, przedstawili historię Szkoły i jej powiązania z historią Fabryki Urządzeń Mechanicznych. Profile produkcji Fabryki i jej największe osiągnięcia od roku 1952 do 2021, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia FUM dla rozwoju miasta i najbliższego regionu, a także kształcenia wysokiej klasy specjalistów.

Continue reading Spotkanie pt. „Fabryka Urządzeń Mechanicznych w Chocianowie – historia i teraźniejszość”.

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół

Dnia 10.11.2022 odbyła się uroczysta Akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości cała społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W ramach akcji o  godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas akademii nasi uczniowie dali pokaz swoich talentów. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej: „Taki kraj”, „Biały Krzyż”. Akademia była okazją do przybliżenia młodym pokoleniom historii Polski związanej z odzyskaniem wolności.

Uroczystość wzbogaciła wystawa  „Teraz będzie Polska. Rok 1918”, przywołująca atmosferę ostatnich miesięcy przed odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Autorem ekspozycji jest pan Tomasz Kuba Kozłowski. Dziękujemy również Pani Barbarze Smoleńskiej i Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo -Wschodnich  o/Bolesławiec za udostępnienie wystawy.

#SzkołaDoHymnu

Continue reading Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół

Na staż po doświadczenie zawodowe

Znowu uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Chocianowie odbyli miesięczny staż zawodowy w Hiszpanii zaliczając go na ocenę celującą. Tym razem był to projekt wygrany w konkursie 2021 programu ERASMUS+ Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna o nazwie „Na staż po doświadczenie zawodowe”. Continue reading Na staż po doświadczenie zawodowe

„Plebiscyt Edukacyjny 2022”

Informujemy, że Zespół Szkół w Chocianowie został zgłoszony przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie dolnośląskim jest prowadzony przez „Gazetę Wrocławską”.

Nominację do nagrody w Plebiscycie (kategoria: Nauczyciel Roku) otrzymała również nasza nauczycielka (przedmioty zawodowe mechatroniczne) Pani Małgorzata Tarasiuk.

Serdecznie dziękujemy za docenienie działalności szkoły.

Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już dzisiaj !

Szczegóły: www.gazetawroclawska.pl/nauczyciel

Continue reading „Plebiscyt Edukacyjny 2022”

XXI Dzień Olimpijczyka w Chocianowie

XXI Dzień Olimpijczyka w Chocianowie
20 lecie Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie
27 spotkanie po latach Dolnośląskich Olimpijczyków

 

Motto tegorocznych Uroczystości: „CITIUS, ALTIUS, FORTIUS, COMMUNIS – a więc SZYBCIEJ, WYŻEJ, MOCNIEJ, RAZEM” (fragment Apelu Olimpijskiego 2022)

W dniach 14 i 15 października 2022 roku odbyły się uroczystości już XXI Dni Olimpijczyka w Chocianowie. Wydarzenie Honorowym Patronatem objęli: Polski Komitet Olimpijski, Regionalna Rada Olimpijska, Starosta Polkowicki pan Kamil Ciupak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów pan Tomasz Kulczyński.

Continue reading XXI Dzień Olimpijczyka w Chocianowie

„Edukacja jest kluczem, który odblokowuje drzwi do możliwości”

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodziliśmy w czwartek 13.10.2022r. Na uroczystości  z okazji święta nauczycieli, pedagogów i pracowników naszej szkoły mieliśmy okazję, aby przypomnieć o roli tych wszystkich, którzy pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi – są przewodnikami, ujawniają pasje, odkrywają i pomagają poznawać świat, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań. Continue reading „Edukacja jest kluczem, który odblokowuje drzwi do możliwości”

Tworzymy historię!

Dzień instrumentów, muzyczne przerwy, a to wszystko w mocnym rockowym brzmieniu. Uczniowie wykazują się swoimi umiejętnościami, a jednocześnie świetnie się bawią. Stąd powstał pomysł, aby każdego 21-go dnia miesiąca wspólnie zagrać na instrumentach muzycznych i zaśpiewać wszystkim znane piosenki. Tym razem śpiewaliśmy m.in. piosenkę zespołu Lady Pank pt. „Zawsze tam gdzie ty” oraz Rotary pt. „Lubiła tańczyć”. Zapraszamy do galerii, na krótką relację z dzisiejszego wydarzenia. Continue reading Tworzymy historię!

Uczniowie Zespołu Szkół ,,mocni”  w  międzyszkolnym turnieju sportowym ,, Kompetentny PogChmp” pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A.

15 czerwca w Lubinie na boiskach Akademii Zagłębia odbył się turniej sportowy „ Kompetentny PogChamp” skierowany do uczniów będących w szkołach pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Wzięło w nim udział ponad 400 młodych ludzi. Continue reading Uczniowie Zespołu Szkół ,,mocni”  w  międzyszkolnym turnieju sportowym ,, Kompetentny PogChmp” pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A.

Akcja Ekologiczna „Nie wyrzucaj do lasu!!!”

W dniu 28 maja 2022r. (sobota) Zespół Szkół w Chocianowie wspólnie z Nadleśnictwem w Chocianowie przeprowadzą ogólnie dostępną zbiórkę elektroodpadów w ramach Akcji Ekologicznej – „Nie wyrzucaj do lasu!!!„.

Miejscem akcji będzie siedziba Nadleśnictwa w Chocianowie ul. Kościuszki 23.

Pożegnanie Absolwentów ZS w Chocianowie – 2022

28 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Technikum.

W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości – włodarze Powiatu Polkowickiego, przedstawiciele współpracujących ze szkołą firm i instytucji, przedstawiciele wyższych uczelni z Głogowa, Legnicy i Polkowic, rodzice, nauczyciele i oczywiście uczniowie klas czwartych. Była to okazja do gratulacji, podziękowań, wspomnień i życzeń dotyczących przyszłości. Continue reading Pożegnanie Absolwentów ZS w Chocianowie – 2022

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem