W ramach kolejnej edycji konkursu Wiedzy o Policji „ Razem bezpieczniej” Hufiec Pracy w Przemkowie zorganizował spotkania z przedstawicielem KPP w Polkowicach,  by przeszkolić młodzież z zagadnień dotyczących prawa, przepisów ruchu drogowego, karalności nieletnich, zagrożeń antyterrorystycznych, itp.. Szkolenia dla pierwszych klas  ZSZ w Chocianowie przeprowadziła, wspólnie z kadrą hufca sier. sztab. Magdalena Cwojdzińska oraz st.asp. Jacek Dzieciątkowski. W dobie dzisiejszej przestępczości nieletnich, kradzieży, włamań czy pobić, takie szkolenia okazały się kolejny raz jak najbardziej na miejscu i potrzebne.

Podczas zajęć wywiązała się dyskusja, młodzież chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami jak również zadawała szereg pytań, na które policjanci starali się wyczerpująco odpowiedzieć. Uczestnicy szkolenia próbowali nawet zmienić ustawę o policji, tak by prawo dla nich było bardziej łaskawe. Wśród młodzieży znalazło się kilku potencjalnych kandydatów, którzy swoją przyszłość wiążą z zawodem policjanta. Uczestnicy szkolenia dociekliwie dopytywali, jakie wymagania są stawiane przed kandydatami, czy praca umożliwia rozwój zawodowy i przede wszystkim, czy zawód ten jest dobrze płatny. Wszyscy z zaangażowaniem dyskutowali, analizowali i wyciągali wnioski.

Na zakończenie spotkania kadra hufca przeprowadziła test wiedzy, który był jednocześnie pomocą w weryfikacji drużyny reprezentującej naszą jednostkę podczas  XVIII Finału Rejonowego Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej” Polkowicach.

Opracowanie : Magdalena Maślankiewicz- wychowawca 1-13 HP Przemków.