Artykuły
W tym archiwum znajdziesz wszystkie wpisy posiadające galerię.

Certyfikaty kwalifikacji zawodowych rozdane

22 września 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczystość rozdania certyfikatów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w klasach 4TAG, 4TAP, 4TBP, 4TLP, 4TTG oraz 4TTP w następującym zakresie kwalifikacji:

  • technik logistyk- obsługa magazynów
  • technik organizacji turystyki – przygotowanie imprez i usług turystycznych
  • technik mechatronik – montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych.

Czytaj dalej Certyfikaty kwalifikacji zawodowych rozdane

Tworzymy historię!

Dzień instrumentów, muzyczne przerwy, a to wszystko w mocnym rockowym brzmieniu. Uczniowie wykazują się swoimi umiejętnościami, a jednocześnie świetnie się bawią. Stąd powstał pomysł, aby każdego 21-go dnia miesiąca wspólnie zagrać na instrumentach muzycznych i zaśpiewać wszystkim znane piosenki. Tym razem śpiewaliśmy m.in. piosenkę zespołu Lady Pank pt. „Zawsze tam gdzie ty” oraz Rotary pt. „Lubiła tańczyć”. Zapraszamy do galerii, na krótką relację z dzisiejszego wydarzenia. Czytaj dalej Tworzymy historię!

Rocznica sowieckiej napaści w szkicach uczniów

17 września - materiał informacyjny (PDF – 598 kB)

17 września  mija 83 rocznica sowieckiej napaści  na Polskę. Konsekwencją ataku był między innymi zabór Kresów Wschodnich przez ZSRR oraz wywózka wielu Polaków w głąb Związku Sowieckiego. W dzień ten na całym świecie  obchodzony jest  Dzień Sybiraka – święto upamiętniające zesłańców na Syberię. To szczególna rocznica, którą obchodzimy w cieniu obecnej wojny na Ukrainie. Czytaj dalej Rocznica sowieckiej napaści w szkicach uczniów

Spotkanie uczniów Zespołu Szkół  z Panem Lechem Dyblikiem

W poniedziałek,  12.09. 2022r. Zespole Szkół w Chocianowie w ramach profilaktyki antyalkoholowej odbyło się  spotkanie ze znanym aktorem filmowym, teatralnym, telewizyjnym i pieśniarzem Panem Lechem Dyblikiem. Wizyta została zainicjowana we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów. Pan Lech Dyblik jest absolwentem wydziału akorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i był wieloletnim aktorem Teatru Narodowego w Warszawie . Oglądać go  można m.in. w filmach: ,,Killer”,, Klan”,, Na wspólnej”, ,,Ranczo”, ,,Czas honoru”, „Dom zły”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Róża”, „Drogówka”,  „Wołyń”, czy  w serialach komediowych ,, Świat według Kiepskich”, ,,Miodowe lata”. Czytaj dalej Spotkanie uczniów Zespołu Szkół  z Panem Lechem Dyblikiem

Narodowe czytanie – edycja XI

W tym roku po raz kolejny Zespół Szkół w Chocianowie został zaproszony przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego oraz Bibliotekę Publiczną w Chocianowie do udziału w akcji wspólnego czytania – Narodowe Czytanie. To inicjatywa, która jest doskonałą okazją, aby docenić wartość słowa pisanego oraz przypomnieć najwybitniejsze dzieła polskiej literatury i jej twórców. Była to już Xi edycja akcji, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę i  Małżonkę Panią Agatę Kornhauser-Dudę, do której przyłączyć się mogły zarówno osoby prywatne jak i  instytucje publiczne w kraju i za granicą. Pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce w 2012 – wówczas czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W roku 2022 znów wybór padł na utwory poetyckie naszego wspaniałego Wieszcza. Czytaj dalej Narodowe czytanie – edycja XI

Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023 wspólnie z Volkswagen Motor Polska

W firmie Volkswagen Motor Polska w Polkowicach odbyła się inauguracja roku szkolnego dla uczniów z klasy 1 szkoły branżowej, rozpoczynających naukę w zawodzie mechatronik. W spotkaniu wzięli udział uczniowie wraz z rodzicami, Starosta Polkowicki Pan Kamil Ciupak, przedstawiciele Zespołu Szkół na czele z Panem Dyrektorem Piotrem Machoniem, a także przedstawiciele Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” oraz kadra menadżerska zakładu. Czytaj dalej Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023 wspólnie z Volkswagen Motor Polska

Uczniowie Zespołu Szkół ,,mocni”  w  międzyszkolnym turnieju sportowym ,, Kompetentny PogChmp” pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A.

15 czerwca w Lubinie na boiskach Akademii Zagłębia odbył się turniej sportowy „ Kompetentny PogChamp” skierowany do uczniów będących w szkołach pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Wzięło w nim udział ponad 400 młodych ludzi. Czytaj dalej Uczniowie Zespołu Szkół ,,mocni”  w  międzyszkolnym turnieju sportowym ,, Kompetentny PogChmp” pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A.

Podsumowanie projektu „Rozwój zawodowy poprzez praktykę zagraniczną”

W dniu 08.06.2022r. w Zespole Szkół w Chocianowie odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnego dużego projektu wygranego w konkursie 2020 w programie ERASMUS+, ale finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), obejmującego łącznie trzy 18-osobowe grupy wyjazdowe uczniów na miesięczne staże zawodowe do Hiszpanii. Czytaj dalej Podsumowanie projektu „Rozwój zawodowy poprzez praktykę zagraniczną”

Kolejny wspaniały sukces Ani Mazur w etapie wojewódzkim turnieju pożarniczego!

W dniu 27 czerwca w Cysterskim Zespole Klasztornym w Lubiążu odbyły się eliminacje  wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Naszą szkołę oraz powiat polkowicki reprezentowała Anna Mazur, uczennica 3 klasy technikum logistycznego.

Eliminacje składały się z testu wiedzy, po którym najlepsze pięć osób odpowiadało ustnie w finale.  Ania zajęła 2 miejsce  po teście wiedzy z liczbą punktów 23, co dało jej awans do finału. W finale nie obyło się bez dogrywki, którą Anna wygrała.

W końcowej klasyfikacji szkól ponadpodstawowych Anna zajęła w konkursie  II  miejsce na Dolnym Śląsku. Czytaj dalej Kolejny wspaniały sukces Ani Mazur w etapie wojewódzkim turnieju pożarniczego!

Kolejny zakończony sukcesem staż w Hiszpanii

Zrealizowano ostatni, trzeci etap projektu staży zagranicznych o nazwie „Rozwój zawodowy poprzez praktykę zagraniczną”, w oparciu o środki Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, obejmującego trzy kierunki dokształcania młodzieży Zespołu Szkół w Chocianowie tj. mechatroniczny, organizacji turystyki i logistyczny. Czytaj dalej Kolejny zakończony sukcesem staż w Hiszpanii

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem