Articles
W tym archiwum znajdziesz wszystkie wpisy posiadające galerię.

Spotkanie pt. „Fabryka Urządzeń Mechanicznych w Chocianowie – historia i teraźniejszość”.

Uczniom klasy 4 TBP oraz przedstawicielom klas 1TTM, 1TM, 2TA, 2TTM i 4TTP, zaproszeni przez dyrektora szkoły, pana Piotra Machonia, goście: pan Franciszek Skibicki, członek Zarządu Powiatu Polkowickiego, pan Adam Steć, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie w latach 1984-1999, pan Janusz Ślipko, wieloletni kierownik oraz dyrektor CHOFUM Chocianów, przedstawili historię Szkoły i jej powiązania z historią Fabryki Urządzeń Mechanicznych. Profile produkcji Fabryki i jej największe osiągnięcia od roku 1952 do 2021, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia FUM dla rozwoju miasta i najbliższego regionu, a także kształcenia wysokiej klasy specjalistów.

Continue reading Spotkanie pt. „Fabryka Urządzeń Mechanicznych w Chocianowie – historia i teraźniejszość”.

„Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź w grupie”

Wolontariat i wolontariusze jakie to ważne. Kształtuje postawy młodego społeczeństwa, uczy samodzielności i odpowiedzialności. Zespół Szkół w Chocianowie, Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie wziął udział w Gali Zagłębia Miedziowego „Partnerstwo z NGO to super moce” promując i podkreślając znaczenie wolontariatu oraz ważność współpracy z samorządem oraz instytucjami z rejonu. Starosta Powiatu Polkowickiego Kami Ciupak podkreślił znaczenie działalności szkolnego wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności. Zwrócił również uwagę na istotę współpracy z organizacjami pozarządowymi. Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach zajęła zdanie w istocie współpracy organizacji i instytucji. Wspólnego działania na rzecz dobra rodzin i dzieci w tym uczniów i rodziców naszej szkoły. Pani Gabriela Jednorał reprezentowała naszego partnera praktycznej nauki zawodu KGHM Polska Miedź S.A. pokazując jakie znaczenia dla biznesu ma współpraca w partnerstwie biznes, NGO oraz oświata.
Współpraca niesie korzyści dla wszystkich.
Continue reading „Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź w grupie”

Finał wojewódzki Licealiady w szachach – Lubin 2022

W dniu 14.12.2022r w hali widowiskowo-sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbył się Dolnośląski Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W finałowych zawodach do rywalizacji przystąpiły 22 najlepsze szkolne drużyny naszego województwa. Reprezentacja Zespołu Szkół w Chocianowie, w składzie: Oliwia Kałuszka (1TT), Marek Madej (1TT), Marcin Kosior (1TM), Grzegorz Paluszek (3TA), zajęła ostatecznie bardzo dobre IX miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Światłoń

Continue reading Finał wojewódzki Licealiady w szachach – Lubin 2022

Od kopalin do huty – KGHM bez tajemnic

Wystawa w technologii StereoVision3D gościnnie w ZS Chocianów:
Dzięki uprzejmości firmy KGHM Polska Miedz S.A. przez okres tygodnia (od 9 do 15 grudnia 2022 r.) na parterze, w holu Zespołu Szkół w Chocianowie można było obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Marka Saenderskiego -największego na świecie twórcy projektów artystycznych w zakresie trójwymiarowej fotografii i sztuki stereo-vision. Continue reading Od kopalin do huty – KGHM bez tajemnic

13 grudnia – rocznica stanu wojennego

Stan wojenny należy  do najbardziej dramatycznych, a zarazem kontrowersyjnych wydarzeń  w powojennej historii Polski.

13 grudnia 2022 roku minęła 41 rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r., nie czekając nawet na formalne uchwalenie przez Radę Państwa dekretu o stanie wojennym, grupy funkcjonariuszy milicji i Służby Bezpieczeństwa zaczęły zajmować siedziby regionalnych struktur „Solidarności” oraz zatrzymywać działaczy Związku. Większość Polaków dowiedziała się o wprowadzeniu stanu wojennego z radiowo-telewizyjnego wystąpienia premiera rządu oraz ministra obrony narodowej (i jednocześnie szefa rządzącej polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) generała Wojciecha Jaruzelskiego. Wśród internowanych 13 grudnia 1981 roku znalazła się większość przywódców „Solidarności’, z jej przewodniczącym,  Lechem Wałęsą, na czele. Continue reading 13 grudnia – rocznica stanu wojennego

Hej kolęda, kolęda…

Święta Bożego Narodzenia, to chyba najbardziej wyczekiwany przez wszystkich czas w roku. Niesie ze sobą obietnicę czegoś magicznego, dobrego, dającego nadzieję. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. To czas bardzo rodzinny. Każdy z nas pamięta te chwile, gdy wraz z rodzicami lub dziadkami czekał  na Pierwszą Gwiazdkę, by zasiąść do Wigilijnego Stołu.

Continue reading Hej kolęda, kolęda…

Otworzyło się kolejne okno na Świat dla Chocianowa

Dnia 6 grudnia 2022r. miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Miasta i Gminy Chocianów ostatnich dwóch dekad. Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Minister Andrzej Bittel, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Starosta Polkowicki Kamil Ciupak, Wicestarosta Polkowicki Jan Wojtowicz, Prezydent Lubina Robert Raczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski, a także Posłowie na Sejm RP, radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, wśród gości nie zabrakło też dyrektora naszej szkoły Piotra Machonia, dokładnie o godzinie 12.00 wjechali do Chocianowa pociągiem Kolei Dolnośląskich, i tym samym po 22 latach przywrócone zostało połączenie kolejowe z naszym miastem.

Continue reading Otworzyło się kolejne okno na Świat dla Chocianowa

Konkurs FIFA23 rozstrzygnięty

„29 listopada 2022r. w naszej szkole rozpoczęły się rozgrywki fazy grupowej w FIFA23. 32 uczestników wylosowało wcześniej reprezentacje, biorące udział w tegorocznym mundialu. Każdy z uczestników przez całe rozgrywki grał reprezentacją jednego kraju. Rozgrywki w części grupowej zakończyły się wyłonieniem 16 uczestników fazy pucharowej. Ta odbyła się 7 grudnia już w hali sportowej. W otwarciu rozgrywek wziął udział dyrektor Piotr Machoń, wicedyrektor Krystyna Zborowska oraz Prezes LGD Wrzosowa Kraina Barbara Sulma. Obecni byli też „szejkowie”, którzy przynieśli wydrukowaną w technologii 3D replikę pucharu FIFA World Cup. Rozgrywki obserwowało wielu uczniów naszej szkoły a mecz o 3 miejsce oraz finał odbył się przy udziale Starosty Polkowickiego Kamila Ciupaka oraz dyrektora naszej szkoły. Wraz z szejkami wręczyli oni nagrody dla 3 najlepszych uczestników rozgrywek: Alana Kussa – Argentyna, Gracjana Pyrzeńskiego – Anglia oraz Mateusza Błauciaka – Hiszpania. To na pewno nie koniec zawodów E-sportowych w tym roku szkolnym w Zespole Szkół w Chocianwie😉 Continue reading Konkurs FIFA23 rozstrzygnięty

Zagrali dla potrzebujących

Piątego grudnia 2022r., dokładnie w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie zorganizował charytatywny mecz koszykówki „Nauczyciele i przyjaciele szkoły vs Uczniowie”. Jednak tego dnia nie były najważniejsze zmagania sportowe ani tym bardziej ich wynik, lecz zbiórka żywności, bonów podarunkowych oraz dochód ze sprzedaży pączków, tostów i hot-dogów który w całości zostanie przekazany na wsparcie potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Continue reading Zagrali dla potrzebujących

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem