Dnia 25 maja uczniowie technikum logistycznego Zespołu Szkół w Chocianowie w  ramach akcji „Firma Otwarta” mieli okazję odwiedzić firmie Kronopol Sp. z o.o. w Żarach. Celem wizyty młodzieży było zapoznanie się z procesami produkcyjnymi, dystrybucyjnymi, magazynowymi, sprzedaży oraz logistyką jaka zachodzi w przedsiębiorstwie.

Kronopol jest jednym z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych Firma eksportuje do ponad 50 krajów na całym świecie min USA, Kanady, Chin, Japonii, i prawie wszystkich krajów europejskich W chwili obecnej oferta Kronopolu obejmuje produkty z branży meblowej, budowlanej i wykończenia wnętrz płyty wiórowe, MDF, OSB, płyty laminowane wiórowe i MDF, płyty szalunkowe, podłogi laminowane i panele ścienne, blaty robocze, parapety, listwy wykończeniowe.

Na początku naszej wizyty poprzez wypowiedź specjalistów oraz prezentację multimedialną zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa z obszarów takich jak transport, produkcja, magazynowanie, spedycja oraz bezpieczeństwo pracy. W sali konferencyjnej przez moment poczuliśmy się jak w lesie, dzięki pokazowi filmu z kilku rzutników naraz , śpiew ptaków,, kołyszące drzewa , szum wiatru jak i para leśna dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Kolejnym etapem naszej wizyty było zwiedzanie zakładu. Mogliśmy z bliska zobaczyć i dotknąć przekroje płyt pilśniowych, OSB, paneli podłogowych. Zwiedziliśmy hale produkcyjne, magazyny. Widzieliśmy produkcję paneli od przygotowania drewna do cięcia aż po wyrób końcowy i pakowanie. Zapoznaliśmy się ze strukturą transportu wewnątrz i na zewnątrz zakładu. Dodatkową atrakcją było zobaczenie od wewnątrz domku energooszczędnego właściciela firmy, który znajduje się na terenie zakładu.

Na zakończenie wycieczki młodzież została zaproszona na poczęstunek oraz otrzymała od firmy upominki. Zostaliśmy przyjęci profesjonalnie przez specjalistów Kronopolu , a każdy szczegół dopięty był na ostatni guzik. To była interesująca edukacyjno-zapoznawcza wycieczka.