23 marca 2014, przy dość niesprzyjających warunkach atmosferycznych, odbyła się piąta edycja Biegu Borów Dolnośląskich. Pomimo tych przeciwności na starcie stanęło blisko czterdzieścioro miłośników biegania.

W ramach biegu głównego zawodnicy ścigali się o puchary Starosty Polkowickiego, na 9 km trudnej i technicznie wymagającej, przełajowej trasie. W biegu tym udział wzięli też uczniowie naszej szkoły. Najlepszy z nich, Daniel Pilichowski (kl 1 B), zajął drugie miejsce po bardzo zaciętym finiszu.

Zawody zorganizowali, Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie wspólnie z Klubem Biegacza „Zdyszaaani” Chocianów. Dzięki przychylności dyrektora bazą zawodów była hala sportowa Zespołu Szkół w Chocianowie.

Sędziami zawodów byli przedstawiciele Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie: panie Ewelina Kulesza i Bożena Sokołowska oraz panowie Jarosław Mołodyński i Daniel Bukowski.

Więcej informacji, wyniki oraz fotorelacja z biegu na www.zdyszaaani.cosanow.pl