Stadion Sportowy w Chocianowie, 30.07.2016r, godz. 12.00

Już po raz piąty Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Klub Biegacza „Zdyszaaani” Chocianów, zorganizowali bieg po nazwą „Złoto Kusego”. Głównym celem biegu jest niezmiennie uczczenie historycznego wydarzenia jakim było sięgnięcie po tytuł Mistrza Olimpijskiego (Los Angeles, 31.08.1932r.) przez Janusza „Kusego” Kusocińskiego w biegu na 10 000 m. Wyczyn tym większy, że nasz Mistrz zwyciężył bijąc jednocześnie ówczesny rekord Igrzysk na tym dystansie (30:11,4). Kusociński był również pierwszym (mężczyzną) polskim uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich, który sięgną po złoto.

Zawody rozpoczęły się od biegu towarzyszącego w którym rywalizowały dzieci na dystansie 1000 metrów. Kolejny bieg, to już bieg główny w którym na zawodników czekał koronny dystans 10 000 metrów (25 okrążeń stadionu lekkoatletycznego). W zawodach udział wzięło łącznie dwudziestu czterech biegaczy i pomimo niekorzystnych warunków (wysoka temperatura i mocno świecące słońce) wszystkim udało się ukończyć zmagania.

Po zakończeniu biegów każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Słowa podziękowania kierujemy do sędziów, panów: Adama Stecia, Jarosława Mołodyńskiego i Huberta Urbańskiego, którzy dbali o prawidłowy przebieg zawodów.

Więcej na: www.zdyszaaani.cosanow.pl