22 lutego 2018 roku uczniowie kilku klas mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z podróżnikiem Sebastianem Bielakiem. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Chocianowie, a sfinansowała je Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach.

Pan Bielak z wykształcenia jest inżynierem, ale jego pasją są podróże, fotografia i przyroda.  Wyprawa na Alaskę łączyła przyjemne z pożytecznym – pan Sebastian nie tylko zwiedzał, ale także pracował jako wolontariusz w tamtejszych parkach. Podróżnik, opowiadając o swojej magicznej wyprawie na Alaskę, prezentował interesujące zdjęcia, pokazujące to wszystko, co uznał za najbardziej reprezentatywne dla tej krainy. Dzięki spotkaniu mogliśmy zobaczyć, jak wyglądają miasta na Alasce, jakie zwyczaje panują wśród jej mieszkańców, a przede wszystkim mogliśmy zapoznać się z fauną i florą tego regionu. Opowieść naszego gościa była pouczająca (kiedy np. opowiadał o zasadach zachowania przy spotkaniu z niedźwiedziem), ale też i zabawna( np. kiedy mówił o szalonych wędkarzach czyhających na łososie).

Przyjemnym momentem spotkania było wręczenie nagrody naszej koleżance Agacie Wąsowskiej. Agata wzięła udział w konkursie na temat Alaski (rozwiązała krzyżówkę) i otrzymała książkę autorstwa pana Sebastiana. Pozostałych uczestników też spotkała miła niespodzianka – otrzymali autografniki  podpisane przez podróżnika.
Być może ktoś z nas kiedyś trafi na Alaskę…i nie będzie to podróż tylko wirtualna.

Katarzyna Plichta II TT