2 listopada gościliśmy w szkole 20 uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Zwiedzili oni nasze 2 pracownie mechatroniczne, a następnie uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez p. Jowitę Greń – Janas.

Na początku wysłuchali krótkiego wykładu pt. „Dlaczego koła się kręcą?”. Dowiedzieli się po co w samochodzie jest sprzęgło i skrzynia biegów oraz jak napęd przekazywany jest od silnika do kół. Zapoznali się z modelem takiego mechanizmu wykonanym z klocków Lego w programie LeoCAD.

Zadaniem gimnazjalistów było wykonanie mechanizmu z rzeczywistych klocków, z czego wywiązali się świetnie. Mieli też chwilę na zabawę w programie.

Mamy nadzieję, że ich dwugodzinna wizyta spodobała się na tyle, że będziemy mogli kontynuować nasz wspólny projekt. Polegać on będzie na comiesięcznych spotkaniach z wybraną grupą gimnazjalistów i wspólnej nauce mechatroniki poprzez zabawę.

Zajęcia o tematyce elektronicznej prowadzić będzie pan Maciej Piotrowski, a mechanicznej – pani Jowita Greń – Janas.