Dnia 01.12.2017 uczniowie Zespołu Szkół z Chocianowa   uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Program wyjazdu był bardzo napięty – jedna grupa miała możliwość zwiedzić wieżę widokową – Sky Tower. Młodzież wjechała na 49 piętro najwyższego budynku w Polsce skąd mogli podziwiać piękną panoramę miasta.

Druga grupa uczniów udała się  na zwiedzanie Hydropolis, znajdującej się w zabytkowym XIX- wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m2. Wystawa podzielona jest na 8 sfer tematycznych: planetę wody, głębiny, ocean życia, strefa relaksu, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, miasto i woda oraz stany wody. W każdej z tych sfer domownicy mogli znaleźć coś dla siebie, choć najciekawsze okazało się zgłębianie „historii inżynierii wodnej”, gdzie można było przenieść się do starożytności i średniowiecza oraz dowiedzieć się o niezwykłych wynalazkach i różnych środkach transportu morskiego.

Natomiast trzecia grupa uczestników miała okazję zobaczyć infrastrukturę miejską taboru tramwajowego, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem zajezdni. Przedstawiono im system monitorowania przejazdów według rodzaju tras, sposób konserwacji i napraw wagonów. Atrakcją dla uczniów okazała się możliwość bezpłatnego przejazdu tramwajem.

Ostatnim punktem wyjazdu było wspólne spotkanie wszystkich uczestników na jarmarku bożonarodzeniowym na wrocławskim Rynku. W pięknych drewnianych domkach mogliśmy wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. W tym roku na Jarmarku pojawiła się wyjątkowa ceramika z Ukrainy, biżuteria zatopiona z żywicy, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, naturalne kosmetyki, rękodzielnicze artykuły dekoracyjne oraz wiele innych.