Category Archives
Kategorie

Wręczenie nagród wyróżnionym w konkursie „Styczeń pod Napięciem”

3 lutego 2023r. dyrektor szkoły Piotr Machoń wręczył nagrody uczniom Gracjanowi Łabiakowi i Mateuszowi Monczakowi z drugiej klasy technikum mechatronicznego, wyróżnionym w konkursie „Styczeń pod Napięciem” zorganizowanym dla uczniów w ramach projektu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym”.

Continue reading Wręczenie nagród wyróżnionym w konkursie „Styczeń pod Napięciem”

Mechatronicy na Konkursie ELEKTRON

Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych technikum mechatronicznego w dniu 25.11.2022r. brali udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON. Łącznie 20 uczniów i jedna uczennica zmierzyli się z zadaniami konkursowymi. Organizatorem konkursu jest Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej.
ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.

Continue reading Mechatronicy na Konkursie ELEKTRON

Mechatronicy z wizytą w Fabryce Volkswagen Motor Polska

W dniu 22.11.2022r. uczniowie drugiej klasy technikum mechatronicznego wraz z opiekunami panią Małgorzatą Tarasiuk i księdzem Michałem Kupińskim odbyli wycieczkę zawodoznawczą do fabryki Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. Młodzież miała okazję zapoznać się z procesem technologicznym silników Diesla, nowoczesnymi liniami produkcyjnymi oraz parkiem maszynowym i wszechobecnymi robotami.  Wielkość hali zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, na pierwszy rzut oka widać było poziom zautomatyzowania i nowoczesność fabryki.

Continue reading Mechatronicy z wizytą w Fabryce Volkswagen Motor Polska

XXIV rejonowy konkurs wiedzy o policji „ Razem Bezpieczniej” z rejonu legnickiego rozstrzygnięty

W dniu 04.11.2022r. po raz XXIV odbył się Rejonowy Finał Konkursu  Wiedzy o policji pn.: „Razem bezpieczniej”, organizowany przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu w porozumieniu z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Continue reading XXIV rejonowy konkurs wiedzy o policji „ Razem Bezpieczniej” z rejonu legnickiego rozstrzygnięty

Na staż po doświadczenie zawodowe

Znowu uczniowie i uczennice Zespołu Szkół w Chocianowie odbyli miesięczny staż zawodowy w Hiszpanii zaliczając go na ocenę celującą. Tym razem był to projekt wygrany w konkursie 2021 programu ERASMUS+ Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna o nazwie „Na staż po doświadczenie zawodowe”. Continue reading Na staż po doświadczenie zawodowe

Uwaga uczniowie klas mechatronicznych technikum i branżowej szkoły i stopnia

01 września ruszył KONKURS  #ruszamniesusza, skierowanym do uczniów klas patronackich firmy KGHM „Kompetentni w branży”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów i lokalnej społeczności na coraz powszechniejsze zjawisko suszy. Uczeń, aby wziąć udział w konkursie musi nagrać maks. 1-minutowy filmik (stories) nt. zjawiska suszy oraz tego, jak oszczędzać wodę i do 16 września wysłać do KGHM. Continue reading Uwaga uczniowie klas mechatronicznych technikum i branżowej szkoły i stopnia

„Europejski system szkolenia zawodowego dla dolnośląskiego rzemiosła”

Uczniowie technikum mechatronicznego wspólnie z uczniami szkoły branżowej I stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych dzięki współpracy z Dolnośląską Izbą Rzemieślniczą mieli okazję wziąć udział w projekcie finansowanym przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój pn.: „Europejski system szkolenia zawodowego dla dolnośląskiego rzemiosła”. Continue reading „Europejski system szkolenia zawodowego dla dolnośląskiego rzemiosła”

Podsumowanie projektu „Rozwój zawodowy poprzez praktykę zagraniczną”

W dniu 08.06.2022r. w Zespole Szkół w Chocianowie odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnego dużego projektu wygranego w konkursie 2020 w programie ERASMUS+, ale finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), obejmującego łącznie trzy 18-osobowe grupy wyjazdowe uczniów na miesięczne staże zawodowe do Hiszpanii. Continue reading Podsumowanie projektu „Rozwój zawodowy poprzez praktykę zagraniczną”

Kolejny zakończony sukcesem staż w Hiszpanii

Zrealizowano ostatni, trzeci etap projektu staży zagranicznych o nazwie „Rozwój zawodowy poprzez praktykę zagraniczną”, w oparciu o środki Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, obejmującego trzy kierunki dokształcania młodzieży Zespołu Szkół w Chocianowie tj. mechatroniczny, organizacji turystyki i logistyczny. Continue reading Kolejny zakończony sukcesem staż w Hiszpanii

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem