Category Archives
Kategorie

Kolejni absolwenci opuścili mury szkoły

28 kwietnia w Zespole Szkół odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Technikum. Uczestniczyło  w niej wielu zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniowie klas czwartych. Była to okazja do podziękowań, gratulacji, wspomnień i życzeń dotyczących przyszłości.

Continue reading Kolejni absolwenci opuścili mury szkoły

Praktyki w Austrii dla najlepszych, 2014 – relacja

W ramach współpracy polsko-austriackiej koordynowanej ze strony Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej uczestniczyli w projekcie praktyk zawodowych pn.  „Praktyki w Austrii dla najlepszych”

Continue reading Praktyki w Austrii dla najlepszych, 2014 – relacja

Praktyka zagraniczna szansą na zdobycie pracy

W ramach projektu  Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu „Uczenie się przez całe życie” pt.: „Praktyka zagraniczna szansą na zdobycie pracy” grupa 15 uczniów Technikum Obsługi Turystycznej wraz z opiekunem panem Wojciechem Wróbel odbyła miesięczny staż w Sewilli w Hiszpanii.

Continue reading Praktyka zagraniczna szansą na zdobycie pracy

Kurs magazyniera 2013

W grudniu 2013 roku po raz kolejny piętnastoosobowa grupa uczniów technikum logistycznego i technikum handlowego ukończyła w ramach realizacji projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” 35 godzinny kurs magazyniera.

Continue reading Kurs magazyniera 2013

Turyści w Krakowie

W dniach 09 i 10 października uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej w ramach Projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”  wzięli udział  w wycieczce zawodoznawczej do Krakowa.

Continue reading Turyści w Krakowie

Kolejny sezon staży zagranicznych

Uczniowie kierunku Technik Obsługi Turystycznej już po raz kolejny mieli możliwość odbywania staży zagranicznych w renomowanych hotelach i zakładach gastronomicznych. Zespół Szkół w Chocianowie umożliwia uczniom wyjazdy na kilkumiesięczne staże zagraniczne do takich krajów jak: Francja, Austria, Włochy, Hiszpania.

Continue reading Kolejny sezon staży zagranicznych

Praktyki zawodowe w Austrii

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie kształcący się na kierunku Technik Obsługi Turystycznej, dzięki porozumieniu z Urzędem Pracy w Bischofshofen, będą mieli okazje wziąć udział w projekcie „Praktyki zawodowe uczniów u austriackich pracodawców”. Projekt zakłada odbycie sześciotygodniowych praktyk w najbardziej atrakcyjnych regionach turystycznych Austrii, słynących ze sportów zimowych. Continue reading Praktyki zawodowe w Austrii

Uczestniczymy w projekcie Leonardo da Vinci

Kolejny raz Zespół Szkół w Chocianowie wygrał projekt wyjazdu na staże zagraniczne w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji dokonała oceny w konkursie 2013 i nasz projekt o nazwie „Praktyka zagraniczna szansą na zdobycie pracy” autorstwa p. M. Tarasiuk został przez Narodową Agencję Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci zatwierdzony do realizacji. Tym razem kwota dofinansowania wynosi aż 105 408,00 Euro.

Continue reading Uczestniczymy w projekcie Leonardo da Vinci

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem