Archiwa kategorii

Spotkanie z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu

W dniu 19 lutego 2018 roku uczniowie klas logistycznych uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Biura Karier uczelni partnerskiej – Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Panie zaprezentowały profil uczelni, kierunki kształcenia, współpracę z pracodawcami a w szczególności podkreśliły atuty studiów dualnych. Dodatkową atrakcją spotkania była aktywna rywalizacja naszej młodzieży w kalamburach logistycznych

Czytaj dalej Spotkanie z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Karolina Krawczyk naszą mistrzynią!

Uczennica pierwszej klasy technikum logistycznego Karolina Krawczyk w dniach 9-11.02.2018r. brała udział z Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Karolina jest zawodniczką Lekkoatletycznego Klubu Sportowego w Polkowicach. W Toruniu nasza uczennica zajęła IV miejsce w pchnięciu kulą juniorek młodszych oraz poprawiła swój rekord życiowy o 27 centymetrów uzyskując wynik 13,57m. Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej Karolina Krawczyk naszą mistrzynią!

Z wizytą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie

Dzięki wieloletniej współpracy nasi logistycy, w dniu 8 grudnia 2017 roku, uczestniczyli w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na uczelni. Przeprowadzony zostały dla nich wykład z zakresu BHP oraz zajęcia z praktycznego stosowania arkusza kalkulacyjnego i wykorzystania chemii w dniu codziennym. Ogromne zaangażowanie wykładowców niewątpliwie przyczyniło się do lepszego zrozumienia tak trudnych zagadnień.

Czytaj dalej Z wizytą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie

Przedświąteczna magia Görlitz

W dniu 13 grudnia 2017 roku klasa 1 technikum logistycznego uczestniczyła w wycieczce do niemieckiego miasteczka Görlitz. Głównym celem naszego wyjazdu było poznanie procesów logistycznych mających miejsce w trakcie produkcji piwa na przykładzie jednego z najstarszych browarów Landskrone. Czytaj dalej Przedświąteczna magia Görlitz

Zagraniczne praktyki dla logistyków

Uczniowie technikum logistycznego uczestniczyli w maju 2017 roku w spotkaniu z przedstawicielem firmy LKW Walter z siedzibą w Austrii. W czasie spotkania uczniowie zostali zapoznani z możliwościami odbywania praktyk zawodowych, staży wakacyjnych lub zimowych oraz podjęcia pracy w logistycznej firmie, zajmującej się organizacją ładunków całopojazdowych na europejskim rynku. Po spotkaniu z zdecydowanymi osobami zostały przeprowadzone testy językowe, a inne, zainteresowane osoby aplikowały już do firmy.

Kolejni absolwenci opuścili mury szkoły

28 kwietnia w Zespole Szkół odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Technikum. Uczestniczyło  w niej wielu zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniowie klas czwartych. Była to okazja do podziękowań, gratulacji, wspomnień i życzeń dotyczących przyszłości.

Czytaj dalej Kolejni absolwenci opuścili mury szkoły

Wizyta w Kronopolu

Dnia 09 maja uczniowie technikum logistycznego Zespołu Szkół w Chocianowie w ramach projektu „Kronoland”  – czyli społecznej odpowiedzialności biznesu  mieli okazję odwiedzić firmie Swiss Krono Sp. z o.o. w Żarach. Celem wizyty młodzieży było zapoznanie się z procesami produkcyjnymi, dystrybucyjnymi, magazynowymi, sprzedaży oraz logistyką jaka zachodzi w przedsiębiorstwie. Czytaj dalej Wizyta w Kronopolu

Logistyczne zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej

Dzięki realizacji projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, uczniowie technikum logistycznego uczestniczyli w dniach 23.03.2017 i 30.03.2017 w zajęciach warsztatowo – laboratoryjnych „Procesy zaopatrzenia w przedsiębiorstwach handlowych i produkcyjnych”, które odbyły się na Politechnice Wrocławskiej. Projekt ten ma na celu poprawę jakości kształcenia w szkołach zawodowych Dolnego Śląska w obszarze zawodów deficytowych, wśród których znajduje się technik logistyk.

Czytaj dalej Logistyczne zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej

Finał IV Edycji Konkursu „Klasa w obiektywie”

W roku szkolnym 2016/2017 po raz czwarty odbył się konkurs fotograficzny „Klasa w obiektywie” dla uczniów klas maturalnych organizowany przez MWSLiT we Wrocławiu. Konkurs polegał na zebraniu jak największej liczby komentarzy pod zdjęciem danej klasy zamieszczonym na stronie fanów Portal dla Maturzysty. Miło nam poinformować, iż jednym z dwóch zwycięzców jest klasa 4 TL.

Czytaj dalej Finał IV Edycji Konkursu „Klasa w obiektywie”

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem