Archiwa kategorii

Stanowiska badawcze dla Feerum S.A. w Zespole Szkół w Chocianowie

W piątek dnia 20.11.2015r. w Zespole Szkół odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami firmy Feerum S.A. z Chojnowa oraz przedstawicielami firmy Festo Didactic, którego organizatorami byli Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie, mgr Andrzej Wojtkowiak oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych, mgr inż. Maciej Piotrowski i mgr Ireneusz Podolski.

Czytaj dalej Stanowiska badawcze dla Feerum S.A. w Zespole Szkół w Chocianowie

Praktyka zagraniczna kluczem do sukcesu zawodowego

To już ósmy raz młodzież z Zespołu Szkół w Chocianowie z sukcesem odbyła staż zagraniczny. Tym razem projekt wystartował w nowym programie ERASMUS+ Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, ale realizowany był ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Łączne dofinansowanie projektu opiewało na kwotę 103 878,00 Euro. Już teraz można przyznać, że wygrany projekt o nazwie „Praktyka zagraniczna kluczem do sukcesu zawodowego” autorstwa Małgorzaty Tarasiuk, został realizowany wzorcowo i główny cel został osiągnięty.

Czytaj dalej Praktyka zagraniczna kluczem do sukcesu zawodowego

Nasi mechatronicy w półfinale

Baner: Euroelektra

Dnia 07.11.2014r. w Zespole Szkół w Chocianowie przy ul. Kolonialnej 13 odbyły się Zawody I stopnia XVII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, w której wzięło udział 30 uczniów. Byli to uczniowie klas technikum mechatronicznego, którzy rozwiązywali testy w dwóch grupach tematycznych w zależności od swoich preferencji czy też umiejętności. W grupie elektrycznej brali udział uczniowie młodszych klas, a w grupie elektronicznej uczestniczyli uczniowie z klas czwartych.

Czytaj dalej Nasi mechatronicy w półfinale

Mechatronicy odwiedzają zakłady Volkswagen i Sitech

Kolejny raz klasy pierwsze technikum mechatronicznego miały okazję zapoznać się z procesem technologicznym, nowoczesnymi liniami produkcyjnymi oraz parkiem maszynowym zakładów Sitech i Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. Wycieczki odbyły się 24 i 25 listopada 2014r. Uczniowie wraz z opiekunami M. Tarasiuk i Z. Józefkiewicz odwiedzili najpierw zakład Volkswagen Motor Polska.

Czytaj dalej Mechatronicy odwiedzają zakłady Volkswagen i Sitech

Best Apprentice Award

Pracownik montażu końcowego silnika, firmy Volkswagen Motor Polska, Tomasz Bakajew, absolwent kształcenia w zawodzie monter mechatronik z Chocianowa, otrzymał nagrodę „Best Apprentice Award”.  Wyróżnienie to przyznawane jest najlepszym na świecie absolwentom nauki zawodu w dowód uznania za zdobycie ponadprzeciętnych kompetencji fachowych.

Czytaj dalej Best Apprentice Award

InnoTrans Berlin 2014

Dnia 26 września 2014 roku trzydziestoosobowa grupa uczniów Technikum Logistycznego i Mechatronicznego Zespołu Szkół w Chocianowie uczestniczyła w największych na świecie targach poświęconych przede wszystkim transportowi szynowemu. Udział w targach był możliwy dzięki realizacji przez Zespół Szkół w Chocianowie projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

Czytaj dalej InnoTrans Berlin 2014

Z wizytą w „Ferrum”

11 września 2014 uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie – klas Technikum Logistycznego oraz Technikum Mechatronicznego wraz z opiekunami – panem Dyrektorem Andrzejem Wojtkowiakiem, panią Anną Druzga  i panią Bernadettą Jasińską uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej, której celem było poznanie tajników funkcjonowania firmy „FERRUM” w Chojnowie.

Czytaj dalej Z wizytą w „Ferrum”

Mechatronicy w Lipsku na Targach Samochodowych AMI

W dniu 02.06.2014r. grupa 45 uczniów klas pierwszych i drugich technikum mechatronicznego pod opieka czterech wychowawców, uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Samochodowych AMI w Lipsku.

Czytaj dalej Mechatronicy w Lipsku na Targach Samochodowych AMI

Technikum mechatronicze i obsługi turystycznej na stażach zagranicznych w Lipsku i w Sewilli

Już po raz siódmy młodzież z Zespołu Szkól w Chocianowie uczestniczyła w stażach zagranicznych w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu „Uczenie się przez całe życie”.

Czytaj dalej Technikum mechatronicze i obsługi turystycznej na stażach zagranicznych w Lipsku i w Sewilli

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem