Archiwa kategorii

Logistycy i mechatronicy w Krakowie

W dniach 17 i 18 października 2013 roku uczniowie klas: I TL, IV TL oraz III A, I TA i  II TA wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Krakowa, zorganizowanej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

Czytaj dalej Logistycy i mechatronicy w Krakowie

Ranking uczniów wytypowanych do wyjazdu na staż

Zespół przygotowujący projekt w składzie: Małgorzata Tarasiuk, Wojciech Wróbel i Andrzej Wojtkowiak, opracował już listę uczniów, którzy będą odbywali staż w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach działania 3.4.2 POKL realizowanego na zasadach Programu Leonardo da Vinci. Grupa 45 uczestników Projektu o nazwie „Praktyka zagraniczna szansą na zdobycie pracy” została wyselekcjonowana na podstawie kryteriów przyjętych przez Zespół.

Czytaj dalej Ranking uczniów wytypowanych do wyjazdu na staż

Wycieczka do Krakowa

W dniach od 10.06.2013 do 12.06.2013 klasa II TB wraz z opiekunami , panią Joanną Ślipko i panem Zdzisławem Mazurem uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Krakowa. Uczniowie zwiedzili w Krakowie: Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Rynek Główny, Wawel- Katedrę, Dzwon Zygmunt, Groby Królewskie. Odwiedzili także  kopalnię soli w Wieliczce, Centrum Jana Pawła II, Łagiewniki. W trzecim dniu zwiedzali obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Czytaj dalej Wycieczka do Krakowa

Uczestniczymy w projekcie Leonardo da Vinci

Kolejny raz Zespół Szkół w Chocianowie wygrał projekt wyjazdu na staże zagraniczne w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji dokonała oceny w konkursie 2013 i nasz projekt o nazwie „Praktyka zagraniczna szansą na zdobycie pracy” autorstwa p. M. Tarasiuk został przez Narodową Agencję Programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci zatwierdzony do realizacji. Tym razem kwota dofinansowania wynosi aż 105 408,00 Euro.

Czytaj dalej Uczestniczymy w projekcie Leonardo da Vinci

Warsztaty mechatroniczne w Poznaniu

W dniach 25.02-27.02.2013 roku grupa 24 uczniów Technikum Mechatronicznego, w tym 12 najlepszych osób z klas pierwszych i 12 z klas drugich, uczestniczyła w wyjazdowych, trzydniowych specjalistycznych zajęciach mechatronicznych w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II, w Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej w Poznaniu.

Czytaj dalej Warsztaty mechatroniczne w Poznaniu

Młodzież z technikum mechatronicznego na stażu w Lipsku

Już po raz szósty młodzież z technikum mechatronicznego wyjechała na staż zawodowy do Niemiec. Wybrana spośród najlepszych 30-osobowa grupa uczniów klas trzecich i czwartych przebywała miesiąc czasu w terminie od 13.01 do 09.02.2013r. na stażu w Lipsku. Było to możliwe dzięki wygranemu projektowi unijnemu w ramach programu Leonardo da Vinci pt. „Zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez praktykę zagraniczną”.

Czytaj dalej Młodzież z technikum mechatronicznego na stażu w Lipsku

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem