Logo: Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie

Do rywalizacji w ramach XI Mistrzostw Chocianowa w Biegach Długich przystąpiło łącznie 25 biegaczy. Zawodnicy prowadzili swoje zmagania w sześciu kategoriach. Mistrzostwa rozpoczęły się od wyścigów dzieci ze szkół podstawowych na dystansie około 800 metrów. Jako kolejni ścigali się gimnazjaliści na dystansie 1250 metrów. Ostatnia rywalizacja toczyła się wśród zawodniczek i zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn, tutaj biegacze musieli pokonać 5 km.

Naszą szkołę reprezentowało trzech zawodników. Najwyżej sklasyfikowany został Sebastian Tomaszewski z klasy 2 B, który zakończył rywalizację na czwartym miejscu w kategorii open. Krystian Błauciak i Maciej Hałabura, obydwaj z klasy 2 TA, zajęli odpowiednio 6 i 10 miejsce.

Zawody zakończyły się dekoracją oraz wręczeniem nagród najlepszym zawodniczkom i zawodnikom we wszystkich kategoriach.

Sędziami zawodów byli: Bożena Sokołowska, Adam Steć, Jarosław Mołodyński.

Organizatorami oraz sponsorami zawodów byli: Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Klub Biegacza „Zdyszaaani” Chocianów.

Więcej na www.zdyszaaani.cosanow.pl